Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Nimble Quest (PC)
OkładkaNimble Quest (PC)

Nimble Quest PC

Niekonwencjonalne połączenie gry action-RPG, logicznej i zręcznościowej. Zadaniem gracza jest pokierować drużyną herosów, którzy muszą zmierzyć się z hordami przeciwników.

RPG | fantasy | elementy logiczne | 2D | elementy zręcznościowe | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nimble Quest Premiera PC

6grudnia2013

producent: NimbleBit wydawca: NimbleBit

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nimble Quest

Legend of Grimrock

Dwarf Quest

QuestRun

Nimble Quest jest dziełem niezależnego studia NimbleBit LLC, specjalizującego się głównie w produkcjach adresowanych na smartfony (Tiny Tower, Sky Burger, Pocket Planes i inne). Tym razem deweloperzy pokusili się o połączenie gry action-RPG z nieśmiertelnym przebojem na telefonach komórkowych – Snake.

Akcja Nimble Quest osadzona została w świecie fantasy, pełnym magii i dziwacznych stworzeń. Gracz staje na czele drużyny awanturników, która w pogoni za sławą i bogactwem, rusza do walki z hordami wrogów. Z biegiem czasu do grupy przyłączają się nowi bohaterowie i rośnie liczba przeciwników.

Rozgrywka w Nimble Quest zdecydowanie różni się od typowych gier action-RPG. Przede wszystkim bohaterowie poruszają się w ogonku (jeden za drugim). Im większa drużyna, tym trudniej manewrować wężem w taki sposób, by herosi nie powpadali na siebie. Każdy z nich preferuje też styl walki właściwy swojej klasie (np. rycerze – walka w zwarciu, magowie i ninja – dystansowa).

Gra oferuje nieskończoną liczbę losowo generowanych poziomów. Na każdej planszy znajdują się przeciwnicy, których należy wyeliminować oraz skarby do zebrania. Co jakiś czas pojawiają się także postaci, które można dołączyć do drużyny.

W warstwie audiowizualnej Nimble Quest czerpie inspiracje z gier retro. Twórcy zdecydowali się na prostą, dwuwymiarową grafikę w intensywnych kolorach. Wyraźnie zaznaczony został także efekt pikselizacji, dzięki czemu obraz przypomina produkcje z epoki komputerów 16-bitowych.

Ostatnia modyfikacja 12 grudnia 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Nimble Quest: Odpowiednia dla każdego wieku.

Nimble Quest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • Windows XP/Vista/7/8