Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPCiOS
Okładka QuestRun (AND)
OkładkaQuestRun (AND)

QuestRun

Utrzymana w konwencji fantasy taktyczna gra cRPG, wyprodukowana przez niezależne studio deweloperskie Cuve Games. Gracz kieruje poczynaniami trzyosobowej drużyny herosów, którzy próbują przedrzeć się przez pełne przeciwników i skarbów podziemia.

RPG | turowe | 2D | dungeon-crawler | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

QuestRun Premiera

15lis2013

PC

12mar2015

iOS AND

Quest Run to w zamyśle ekipy deweloperskiej niezależnego studia Cuve Games propozycja adresowana do fanów taktycznych gier cRPG, którym znudziło się poznawanie wielowątkowych historii i przewijanie przydługich dialogów z bohaterami niezależnymi.

Fabuła gry ograniczona została do absolutnego minimum. Akcja dzieje się w fantastycznym świecie, a gracz dowodzi drużyną trzech herosów, którzy podejmują się rozmaitych misji i zapuszczają w najbardziej niebezpieczne podziemia w poszukiwaniu cennych skarbów oraz przeciwników do zgładzenia.

Rozgrywka skupia się na dwóch aspektach: zarządzaniu drużyną bohaterów oraz pojedynkach z wrogami. Gracz może wybrać trzech herosów z różnych klas (m.in. wojownik, bard, paladyn, mag, łucznik i kapłan), a następnie dozbroić ich w sklepiku z ekwipunkiem. Na mapie gry widnieją dostępne misje, z których każda składa się z serii starć z przeciwnikami. Zwycięstwo nagradzane jest punktami doświadczenia, potrzebnymi do rozwoju umiejętności bohaterów oraz pieniędzmi do wydania na nową broń i pancerze.

Gra odznacza się bardzo prostą mechaniką rozgrywki z turowym system walki. Twórcy skorzystali także z klasycznego interfejsu użytkownika typu point'n'click. Poziom trudności zabawy nie jest przesadnie wysoki, jednak pokonanie bardziej wymagających przeciwników wymaga zastosowania odpowiedniej taktyki.

Oprawa wizualna Quest Run utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Dwuwymiarowa grafika w grze zwraca uwagę intensywną kolorystyką oraz sympatycznie wyglądającymi modelami postaci. Zabawie towarzyszy przyjemny dla ucha podkład dźwiękowy.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe QuestRun: 12+

QuestRun Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS
AND