Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 września 2012, 07:56

Pocket Planes, najnowsza gra twórców Tiny Tower, wreszcie na Androida

Do sklepu Google Play traiła wreszcie androidowa wersja przebojowej strategii Pocket Planes

Dzięki przebojowemu Tiny Tower ekipa Nimblebit szybko stała się jednym z najbardziej lubianych zespołów tworzących na urządzenia mobilne. Najnowszym projektem studia jest Pocket Planes, w którym zarządzamy liniami lotniczymi. Użytkownicy systemu iOS bawią się w ten tytuł już czerwca. Teraz wreszcie mogą do nich dołączyć gracze korzystający z Androida.

Pocket Planes można pobrać z Google Play za darmo. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami, w ramach którego możemy za prawdziwe pieniądze kupować m.in. nowe samoloty i lotniska. Podobnie jednak jak w przypadku Tiny Tower, wydawanie pieniędzy nie jest wcale potrzebne do dobrej zabawy, a gra nie jest nachalna w przypominaniu nam o istniejących mikropłatnościach.

 -Pocket Planes – pobierz na Google Play

W Pocket Planes zasiadamy w fotelu prezesa nowo otwartych linii lotniczych. Wpierw wybieramy lokalizację startową dla naszej firmy, a następnie tylko od nas zależy jaką drogę rozwoju wybierzemy. Nasze linie mogą się specjalizować w krótkich lotach towarowych, postawić na dalekie podróże pasażerskie, lub też zając się obsługą obu tych rynków.

Cały czas musimy dbać o zarządzanie załogą, lotniskami, samolotami oraz odpowiednie zbilansowanie budżetu. Akcja gry toczy się na mapie całego świata i pozwala na odwiedzenie ponad 250 miast.

Z czasem zaczniemy odblokowywać większe i bardziej wydajne samoloty, pomocne części oraz ulepszenia lotnisk. Wszystkie loty mają miejsce w czasie rzeczywistym, co wymusza staranne planowanie tras i koordynowanie pracy całej naszej podniebnej floty. Autorzy udostępnili też opcje modyfikowania wyglądu samolotów oraz uniformów lotników. Istnieje również możliwość konkurowania z innymi graczami w organizowanych regularnie eventach.