Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka The Gentleman (PC)
OkładkaThe Gentleman (PC)

The Gentleman PC

Fabularna gra muzyczna z elementami zręcznościowymi.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Gentleman Premiera PC

anulowana

producent: Cape Copenhagen Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Gentleman to fabularna gra muzyczna z elementami zręcznościowymi, dostępna na platformie PC. Jej autorem jest duńska firma Cape Copenhagen, odpowiedzialna między innymi za zręcznościową strzelankę Chase Ace oraz Dig It! Symulator Koparki. Do stworzenia The Gentleman zainspirowały ich przede wszystkim czasy złotej ery hollywoodzkich musicali, a także twórczość takich artystów jak Fred Astaire, Buster Keaton i Charlie Chaplin. Gra zwróciła uwagę Duńskiego Instytutu Filmowego Spilordningen, który zdecydował się wesprzeć jej produkcję.

Fabuła

Gra osadzona jest w czasach Wielkiego Kryzysu (1929–1933). Opowiada ona historię miłości tytułowego dżentelmena, Freda, oraz córki potężnego magnata, Lisy. Zakochani są w trudnej sytuacji, ponieważ Fred jest jedynie ulicznym artystą, a ojciec Lisy – Johnathan Joseph Harrington Price Trzeci – ani myśli wydawać ją za człowieka o tak niskiej pozycji. Jego marzeniem jest ujrzeć swoją córkę stojącą na ślubnym kobiercu obok hrabiego Grossensteina z Teuffelstein. Żywi on nadzieję, że wydanie Lisy za osobę ze stanu szlacheckiego zwiększy jego własne szanse na uzyskanie herbu, co pozwoliłoby mu zbliżyć się do rodziny królewskiej.

Seria niespodziewanych wypadków sprawia, że Fred ląduje w samym środku przygotowań do ślubu Lisy i hrabiego. Artysta odkrywa, że pan młody ma nieczyste zamiary wobec Lisy, jej rodziny, a także wobec samego Freda, którego planuje wyeliminować i to nie przebierając w środkach. Młody dżentelmen musi sprawić, by ślub nie doszedł do skutku.

Mechanika

Dzieło Cape Copenhagen charakteryzuje się zręcznościowym modelem rozgrywki, którego filar stanowią mechaniki QTE (Quick Time Event). Zabawa polega tu na szybkim reagowaniu na pojawiające się podpowiedzi, czy to oznaczające konkretny klawisz do wciśnięcia, czy to wskazujące kierunek, w którym należy przemieścić bohatera. Poprawne wykonywanie instrukcji owocuje poruszaniem się protagonisty naprzód w rytmie muzyki, a także inicjuje interakcje z otoczeniem: Fred tańczy z napotkanymi przechodniami, robi piruety na latarniach, a nawet podrywa do tańca przedmioty nieożywione, takie jak kubły na śmieci i stojaki reklamowe.

Kwestie techniczne

Wydany na platformę PC The Gentleman charakteryzuje się wesołą i kolorową oprawą wizualną. Pierwsze skrzypce gra tu jednak oprawia dźwiękowa, złożona z pieczołowicie zaaranżowanych utworów jazzowych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Gentleman: Odpowiednia dla każdego wieku.