Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPCiOSSwitch
Okładka Lost In Harmony: Kaito's Adventure (iOS)

Lost In Harmony: Kaito's Adventure

Lost in Harmony: Kaito's Adventure

Nietypowe połączenie autorunnera z dość rzadkim gatunkiem narracyjnej gry muzycznej, opracowane przez studio Digixart Entertainment pod wodzą byłego pracownika Ubisoftu i twórcy Valiant Hearts, Yoana Fanise.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | auto-runner

Lost in Harmony: Kaito’s Adventure to stworzona głównie z myślą o platformach mobilnych hybrydowa produkcja, łącząca elementy popularnych autorunnerów z dość rzadkim gatunkiem narracyjnej gry muzycznej. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Digixart Entertainment, na czele którego stanął wieloletni pracownik koncernu Ubisoft i twórca Valiant Hearts: The Great War, Yoan Fanise.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w bliżej nieokreślonym, futurystycznym świecie. Gracze wcielają się w postać młodego chłopaka imieniem Kaito, który podróżując na deskorolce, stawia czoła swoim największym lękom. Każdy z rozdziałów gry reprezentuje jedną z takich fobii i są to np.: lęk przed wodą, zbyt dużą wysokością, tłumem. W swej walce protagonista nie jest jednak sam, gdyż towarzyszy mu przyjaciółka Aya, która jeździ wraz z nim, trzymając się pleców bohatera.

Mechanika

Mechanika rozgrywki czerpie z gatunku endless runnerów i ma charakter mocno zręcznościowy. Deskorolka Kaito porusza się bowiem automatycznie, a zadaniem gracza jest omijanie różnego rodzaju przeszkód, poprzez skręcanie w odpowiednich momentach w lewo lub w prawo. Elementem wyróżniającym grę jest fakt, że całość została ściśle powiązana z odtwarzanymi w tle utworami. Muzyka pełni tu niezmiernie istotną rolę - ma wpływ nie tylko na samą mechanikę zabawy (np. omijanie przeszkód w rytm podkładu), ale służy przede wszystkim do opowiadania historii i przekazywania towarzyszących bohaterowi emocji.

Kwestie techniczne

W wydanym na platformie PC, AND itd. Lost in Harmony ogromny nacisk położony został na warstwę audiowizualną. Grafika gry utrzymana została w stylu japońskich produkcji anime, zaś ścieżka dźwiękowa zainspirowana została muzyką z różnych zakątków świata. Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest trójka kompozytorów: Roc Chen, Mark Griskey oraz dwukrotny laureat nagrody Grammy, Wyclef Jean. Poza tym rozgrywce towarzyszy cała masa nawiązań do popkultury, np. pojawiające się na trasie ikony Facebooka i Twittera czy klocki rodem z kultowego Tetrisa.

Minirecenzja Lost In Harmony: Kaito's Adventure, czyli poruszający eksperyment

PLUSY:
  1. Poruszająca, chociaż mało zaskakująca fabuła;
  2. Znakomita i zróżnicowana ścieżka dźwiękowa;
  3. Playtrack Creator zapewnia dodatkową porcję rozrywki.
MINUSY:
  1. Rozgrywka z czasem staje się zbyt chaotyczna;
  2. Sterowanie jest mało responsywne i w późniejszym czasie nie ułatwia zabawy.

Lost In Harmony: Kaito's Adventure to prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych do ocenienia gier mobilnych. Tytuł studia Digixart Entertainment próbuje bowiem połączyć w spójną całość rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie współgrają ze sobą, no bo co to za pomysł, aby połączyć endless runnera z grą muzyczną i tekstową przygodówką?

Tytuł stawia przede wszystkim na poruszającą historię, która opowiada o chłopaku i dziewczynie, którzy zmagają się z ciężką chorobą. Fabuła nie jest ani zbyt długa, ani zbyt zaskakująca, ale nawet pomimo faktu, że zakończenia łatwo się domyślić już na wstępie, śledzi się ją z zaciekawieniem.

Rozgrywka podzielona jest jakby na dwie fazy. W pierwszym przypadku główny bohater gry, czyli Kaito, leży na łóżku i wymienia się wiadomościami z Ayą. Z kolei sekwencje zręcznościowe rozgrywają się w snach chłopaka, który wyobraża sobie, że jeździ na deskorolce z dziewczyną na plecach, pokonując swoje słabości. W tym przypadku mamy do czynienia z rozbudowanym endless runnerem z elementami gry muzycznej, w którym dzieje się naprawdę sporo. Na szczęście deweloperzy umiejętnie dawkują kolejne nowości, więc gracze nie są nimi zasypywani. Nie oznacza to jednak, że jest idealnie, gdyż z biegiem wszystkie aktywności jakie musimy wykonywać podczas przejazdu zlewają się w jedną całość, tworząc nieco chaotyczną i frustrującą mieszankę. Dodatkowym utrudnieniem jest mało responsywne sterowanie – rozgrywka z pewnością mógła zostać lepiej zrealizowana.

To jednak główne i właściwie jedyne zarzuty, jakie można postawić Lost In Harmony: Kaito's Adventure, gdyż pozostałe elementy, w tym grafika i udźwiękowienie, to wyższa szkoła jazdy. Nie bez znaczenia jest także Playtrack Creator, czyli edytor pozwalający na używanie własnych kawałków do tworzenia nowych przejazdów, który skutecznie wydłuża czas rozgrywki. Jest to szczególnie ważne wziąwszy pod uwagę krótki wątek fabularny.

Jak więc widać choć Lost In Harmony: Kaito's Adventure nie jest grą idealną, to z pewnością ciekawą, intrygującą i dobrze zrealizowaną. Szkoda jedynie, że deweloperzy nie posiedzieli dłużej nad mechaniką rozgrywki i sterowaniem, bo byłoby po prostu świetnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Lost In Harmony: Kaito's Adventure

Wymagania wiekowe Lost In Harmony: Kaito's Adventure

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lost in Harmony: Kaito's Adventure

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 8/10

Minecraft: Pocket Edition w wersji 1.0 oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje
Minecraft: Pocket Edition w wersji 1.0 oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość28 grudnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie aktualizacji do takich tytułów jak Agent A: A puzzle in disguise, Leap Day, Lost in Harmony, Minecraft: Pocket Edition czy seria Sorcery!

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Warbits, The Greedy Cave, The Last Warlock)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Warbits, The Greedy Cave, The Last Warlock)

wiadomość22 czerwca 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Lost in Harmony, Mazes of Karradash 2, The Greedy Cave, The Last Warlock oraz Warbits.

Lost in Harmony - na Androida trafiła nowa gra współtwórcy Valiant Hearts: The Great War
Lost in Harmony - na Androida trafiła nowa gra współtwórcy Valiant Hearts: The Great War

wiadomość5 lutego 2016

W usłudze Google Play zadebiutował projekt Lost in Harmony, czyli skrzyżowanie runnera i gry muzycznej, które opracował współtwórca Valiant Hearts: The Great War.

iOS
AND
PC
Switch