Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSSwitchANDPC
Okładka Lost in Harmony: Kaito's Adventure (Switch)
OkładkaLost in Harmony: Kaito's Adventure (Switch)

Lost in Harmony: Kaito's Adventure

Lost In Harmony: Kaito's Adventure

Nietypowe połączenie autorunnera z dość rzadkim gatunkiem narracyjnej gry muzycznej, opracowane przez studio Digixart Entertainment pod wodzą byłego pracownika Ubisoftu i twórcy Valiant Hearts, Yoana Fanise.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost in Harmony: Kaito's Adventure Premiera

21sty2016

iOS

4lut2016

AND

21cze2018

PC Switch

Gry podobne do Lost in Harmony: Kaito's Adventure

Thumper

Just Shapes & Beats

A Musical Story

Lost in Harmony: Kaito’s Adventure to stworzona głównie z myślą o platformach mobilnych hybrydowa produkcja, łącząca elementy popularnych autorunnerów z dość rzadkim gatunkiem narracyjnej gry muzycznej. Tytuł jest debiutem niezależnego studia Digixart Entertainment, na czele którego stanął wieloletni pracownik koncernu Ubisoft i twórca Valiant Hearts: The Great War, Yoan Fanise.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w bliżej nieokreślonym, futurystycznym świecie. Gracze wcielają się w postać młodego chłopaka imieniem Kaito, który podróżując na deskorolce, stawia czoła swoim największym lękom. Każdy z rozdziałów gry reprezentuje jedną z takich fobii i są to np.: lęk przed wodą, zbyt dużą wysokością, tłumem. W swej walce protagonista nie jest jednak sam, gdyż towarzyszy mu przyjaciółka Aya, która jeździ wraz z nim, trzymając się pleców bohatera.

Mechanika

Mechanika rozgrywki czerpie z gatunku endless runnerów i ma charakter mocno zręcznościowy. Deskorolka Kaito porusza się bowiem automatycznie, a zadaniem gracza jest omijanie różnego rodzaju przeszkód, poprzez skręcanie w odpowiednich momentach w lewo lub w prawo. Elementem wyróżniającym grę jest fakt, że całość została ściśle powiązana z odtwarzanymi w tle utworami. Muzyka pełni tu niezmiernie istotną rolę - ma wpływ nie tylko na samą mechanikę zabawy (np. omijanie przeszkód w rytm podkładu), ale służy przede wszystkim do opowiadania historii i przekazywania towarzyszących bohaterowi emocji.

Kwestie techniczne

W wydanym na platformie PC, AND itd. Lost in Harmony ogromny nacisk położony został na warstwę audiowizualną. Grafika gry utrzymana została w stylu japońskich produkcji anime, zaś ścieżka dźwiękowa zainspirowana została muzyką z różnych zakątków świata. Za jej przygotowanie odpowiedzialna jest trójka kompozytorów: Roc Chen, Mark Griskey oraz dwukrotny laureat nagrody Grammy, Wyclef Jean. Poza tym rozgrywce towarzyszy cała masa nawiązań do popkultury, np. pojawiające się na trasie ikony Facebooka i Twittera czy klocki rodem z kultowego Tetrisa.

Ostatnia modyfikacja 28 maja 2018

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lost in Harmony: Kaito's Adventure: Odpowiednia dla każdego wieku.

Lost in Harmony: Kaito's Adventure Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 8/10
iOS
AND
PC
Switch