Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2017, 10:35

autor: Góral

Splatoon 2 kolejnym hitem na Switcha - sprzedano ponad milion egzemplarzy

Wesoła strzelanka Splatoon 2 na konsolę Nintendo Switch rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Taki wynik osiągnęła w niecały miesiąc od premiery.

Splatoon 2 dołączyło do grona największych hitów na Switcha. - Splatoon 2 kolejnym hitem na Switcha - sprzedano ponad milion egzemplarzy - wiadomość - 2017-08-18
Splatoon 2 dołączyło do grona największych hitów na Switcha.

21 lipca bieżącego roku na konsoli Nintendo Switch ukazała się gra Splatoon 2 – kontynuacja strzelanki nastawionej na rozgrywki multiplayer, w której do walki używamy broni korzystających z kolorowej farby. Już pierwsza odsłona na Wii U okazała się bardzo udanym produktem, a w dwójce znane już rozwiązania zostały ulepszone, co zaowocowało bardzo dobrymi ocenami w mediach i wysoką sprzedażą. Od momentu premiery rozeszło się ponad milion egzemplarzy, co uczyniło tytuł jednym z największych hitów na Switcha. Ponadto warto zwrócić uwagę, że ostatnie dane mówią o 4,7 miliona sprzedanych sztuk najnowszej konsoli Nintendo, więc wychodzi na to, że na Splatoon 2 skusił się mniej więcej co piąty posiadacz tego sprzętu. Wydawca zdradził też, że rozegrano przeszło 400 milionów meczów online.

Równie dobrze poradziły sobie gry 1-2-Switch (ponad 1,2 miliona sprzedanych egzemplarzy) i Arms (mniej więcej tyle samo), a największymi hitami na Switcha są Mario Kart 8 Deluxe (ponad 3,5 miliona egzemplarzy) i oczywiście The Legend of Zelda: Breath of the Wild (niecałe 4 miliony). Można więc powiedzieć, że u Nintendo po staremu – firma dalej wypuszcza same szlagiery.