Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiSwitch
Okładka Ultra Street Fighter II: The Final Challengers (Switch)

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers Switch

Zremasterowana edycja drugiej odsłony cyklu Street Fighter, której debiut odbył się w 1991 roku. Jej opracowanie wzięła na swoje barki firma Capcom oraz studio UDON Entertainment. W porównaniu z wydanym ponad 25 lat wcześniej oryginałem, tytuł doczekał się szeregu nowinek.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Ultra Street Fighter II: The Final Challengers (Switch)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

26maja2017

26maja2017

Nintendo eShop

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers to zremasterowana wersja drugiej odsłony niezwykle popularnego cyklu bijatyk, której debiut datowany jest na 1991 rok. Oryginał trafił między innymi na konsolę Nintendo Entertainment System, by po latach doczekać się odświeżenia przygotowanego przez firmę Capcom i studio UDON Entertainment z myślą o platformie Switch.

Mechanika

W porównaniu z wydanym ponad 25 lat wcześniej pierwowzorem, Ultra Street Fighter II: The Final Challengers może pochwalić się kilkoma nowinkami. Rozgrywka w dalszym ciągu polega na efektownych, dynamicznych starciach prezentowanych w perspektywie bocznej. Choć do dyspozycji graczy oddano identyczny zestaw aren, plejada dostępnych zawodników została wzbogacona nie tylko o herosów znanych z Super Street Fighter II, lecz także o dwie zupełnie nowe postacie – Evil Ryu oraz Violent Ken. Każdy z bohaterów posiada własną historię (jej finał poznajemy po ukończeniu gry daną postacią) oraz indywidualny zestaw ciosów, ataków i kombinacji – ich bezbłędne opanowanie jest kluczem do sukcesu.

Tryby gry

Filar Ultra Street Fighter II: The Final Challengers na konsoli Switch stanowi tryb Versus, w którym możemy zarówno zmierzyć się z innym graczem, jak i szlifować swoje umiejętności w starciach ze sztuczną inteligencją. Dodatkowo, tytuł oferuje specjalny wariant rozgrywki, gdzie dwóch graczy stawia czoła oponentowi kontrolowanemu przez konsolę.

Kwestie techniczne

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers to również odświeżona oprawa graficzna – produkcja doczekała się nowych tekstur w wysokiej rozdzielczości, co tyczy się zarówno modeli postaci, jak i wszystkich obecnych w grze aren. Miły dodatek stanowi możliwość przełączenia się na pixelartowy tryb retro, którym mogą nacieszyć oczy miłośnicy oldskulowych klimatów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultra Street Fighter II: The Final Challengers

Klasyfikacja PEGI Ultra Street Fighter II: The Final Challengers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WildCamel Ekspert 24 czerwca 2017

Prawie tak trudno ocenić tę grę, jak ją wymasterować. Z jednej strony, to świetna bijatyka z działającymi trybami online, odświeżonymi sprite'ami i miodną, klasyczną mechaniką. TO STREET FIGHTER II! Problemem jest jednak cena – Capcom zagrał na nostalgii fanów (150 zł za 20-letni tytuł), a takie praktyki trzeba piętnować. Słowem, grze należy się 9/10, ale sposób wydania oceniam na 5/10. Ostateczny werdykt to po prostu średnia. Kupować, ale tylko po sporej obniżce.

7.0