Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWiiU
Okładka Pokken Tournament (WiiU)
OkładkaPokken Tournament (WiiU)

Pokken Tournament WiiU

Trójwymiarowa bijatyka z Pokemonami w roli głównej. Pokkén Tournament powstało przy udziale kluczowych twórców serii Tekken oraz Soulcalibur. Pierwotnie tytuł zadebiutował w japońskich salonach arcade w lipcu 2015 roku.

Bijatyki | Pokemon | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokken Tournament Premiera WiiU

18marca2016

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokken Tournament

Injustice: Gods Among Us

Tekken Tag Tournament 2

Karateka

Pokkén Tournament to klasyczna trójwymiarowa bijatyka z Pokemonami w roli głównej. Tytuł jest efektem współpracy Nintendo z producentami z firmy Bandai Namco. Na czele zespołu deweloperskiego stoją Katsuhiro Harada, odpowiedzialny za powstanie wszystkich odsłon serii popularnej serii Tekken, a także Masaaki Hoshino, który nadzorował prace nad cyklem Soulcalibur. Doświadczenie obu twórców pozwoliło stworzyć efektowny system walki, w którym odnajdą się weterani bijatyk, a także całkowici nowicjusze gatunku. Pierwotnie Pokkén Tournament zadebiutował w japońskich salonach arcade w lipcu 2015 roku. Wersja tytułu na WiiU zawiera liczne poprawki, które autorzy wprowadzili dzięki opiniom społeczności, a także nowe opcje zabawy dla pojedynczego gracza.

Mechanika

W podstawowych założeniach gra nie różni się od najpopularniejszych trójwymiarowych bijatyk. Walki, w których bierze udział dwóch zawodników, odbywają się zamkniętych arenach. Gracze wybierają jednego z kilkunastu dostępnych pokemonów, wśród których znalazły się pochodzące zarówno z najstarszych, jak i najnowszych odsłon głównego cyklu RPG. Na liście znajdziemy między innymi takie stworki jak: Lucario, Machamp, Suicune, Gardevoir, Pikachu, Gengar, Weavile, Charizard czy Blaziken. Każdy z nich reprezentuje inny styl walki oraz dysponuje unikalnymi kombosami. Dodatkowo po użyciu odpowiedniej kombinacji klawiszy możemy na kilka sekund przywołać innego pokemona w roli wsparcia. Naszymi partnerami mogą być Emolga, Fennekin, Snivy, Frogadier, Eevee, Lapras czy Whimsicott, które używają jednorazowo potężnych ciosów/ataków.

Tryby gry

Do pojedynku możemy stanąć zarówno przeciwko komputerowemu przeciwnikowi, jak i innym graczom, zarówno w trybie lokalnym jak i w sieci.

Kwestie techniczne

Kolorowa oprawa graficzna została przygotowana z dużą dbałością o detale; zarówno modele pokemonów, jak i projekty aren zostały wykonane z dużą starannością. Dodatkowo walkom towarzyszą efekty dźwiękowe oraz muzyka znana fanom serii RPG.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pokken Tournament: Odpowiednia dla każdego wieku.