Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3PCWiiUX360
Okładka Karateka (PS3)

Karateka

Karateka to opracowana przez zespół Liquid Entertainment pod wodzą Jordana Mechner bijatyka, w której jako japoński mistrz karate musimy zmierzyć się ze sługusami złego lorda. Zabawa polega na rozgrywaniu serii pojedynków z coraz to potężniejszymi przeciwnikami.

Bijatyki | karate | indie

Okładka Karateka (PS3)

data premiery gry:

anulowana

WiiU

7lis2012

X360

3gru2012

PC

18gru2012

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Karateka to bijatyka będąca kontynuacją przeboju z lat 80-tych ubiegłego wieku. Całość zaprojektował twórca pierwowzoru – Jordan Mechner, który najbardziej znany jest jako ojciec serii Prince of Persia. Za opracowanie gry odpowiada studio Liquid Entertainment, znane z takich tytułów jak Battle Realms, Dragonshard, Rise of the Argonauts czy Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter.

Wcielamy się w tytułowego mistrza karate, którego ukochana Mariko została porwana przez złego lorda Akumę. Naszym zadaniem jest oczywiście uwolnienie lubej. W tym celu musimy zmierzyć się ze sługusami wspomnianego złoczyńcy. Gra pozostała wierna podstawowym koncepcjom pierwowzoru i jedynie odpowiednio je unowocześniła. Zabawa polega więc na rozgrywaniu serii pojedynków z coraz to potężniejszymi przeciwnikami. Tym razem możemy wybierać między kilkoma postaciami, z których każda posiada własny styl walki i ciosy specjalne. Pojedynki w Karateka rozgrywane są w dosyć wolnym tempie i kładą nacisk bardziej na dobre dobranie taktyki i odpowiednie dobieranie chwil ataków niż szalone wstukiwanie wymyślnych sekwencji przycisków.

Przy produkcji gry Jordan Mechner skorzystał z pomocy kilku utalentowanych artystów. Za styl graficzny odpowiada Jeff Matsuda, który zaprojektował postacie w kreskówce Jackie Chan Adventures oraz emitowanym w latach 2004-2008 w serialu animowanych The Batman. Natomiast muzykę skomponował Christopher Tin, znany graczom przede wszystkim ze wspaniałej ścieżki dźwiękowej do Sid Meier’s Civilizaton IV. Za utwór przewodni tej gry, czyli Baba Yetu, otrzymał zresztą nagrodę Grammy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 1,6 / 10 na podstawie 100 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Karateka

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Karateka

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.5 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Prince of Persia i Jordan Mechner - dwaj książeta gier wideo
Prince of Persia i Jordan Mechner - dwaj książeta gier wideo

wiadomość24 kwietnia 2015

Oto niespecjalnie długa historia życia i tworzenia gier przez Jordana Mechnera - ojca marki Prince of Persia, wizjonera i artysty, którego dzieła wpłynęły na całą branżę gier wideo.

Wieści ze świata (FIFA 13, Karateka, Call of Duty: Modern Warfare 4) 6/11/12
Wieści ze świata (FIFA 13, Karateka, Call of Duty: Modern Warfare 4) 6/11/12

wiadomość6 listopada 2012

Dziś piszemy m.in. o łatce do FIFA 13, dacie premiery gry Karateka, ostatnich doniesieniach na temat Call of Duty: Modern Warfare 4, a także drugiej fazie zamkniętych beta testów sieciowej strzelaniny Hawken. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Karateka - pierwsze screeny z powrotu klasyka twórcy Prince of Persia
Karateka - pierwsze screeny z powrotu klasyka twórcy Prince of Persia

wiadomość2 października 2012

Na serwisie Xbox.com pojawiły się pierwsze screeny z gry Karateka, czyli nowej wersji przeboju Jordana Mechnera z lat 80-tych. Okazało się, że znanemu z serii Prince of Persia twórcy w pracach pomaga kompozytor ścieżki dźwiękowej do Sid Meier’s Civilization IV.

Karateka powróci - autor Prince of Persia tworzy remake swojej pierwszej gry
Karateka powróci - autor Prince of Persia tworzy remake swojej pierwszej gry

wiadomość16 lutego 2012

Twórca serii Prince of Persia pracuje nad odświeżoną wersją swojej pierwszej gry, czyli Karateka, która zadebiutowała w 1984 roku na komputerach Apple II. Producent zamierza wydać ją w tym roku w dystrybucji cyfrowej na Xboksie 360 i PlayStation 3.

X360
PS3
WiiU
PC