Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3WiiUPC
Okładka Karateka (X360)
OkładkaKarateka (X360)

Karateka

Karateka to opracowana przez zespół Liquid Entertainment pod wodzą Jordana Mechner bijatyka, w której jako japoński mistrz karate musimy zmierzyć się ze sługusami złego lorda. Zabawa polega na rozgrywaniu serii pojedynków z coraz to potężniejszymi przeciwnikami.

Bijatyki | karate | indie | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Karateka Premiera

anulowana

WiiU

7lis2012

X360

3gru2012

PC

18gru2012

PS3

Karateka to bijatyka będąca kontynuacją przeboju z lat 80-tych ubiegłego wieku. Całość zaprojektował twórca pierwowzoru – Jordan Mechner, który najbardziej znany jest jako ojciec serii Prince of Persia. Za opracowanie gry odpowiada studio Liquid Entertainment, znane z takich tytułów jak Battle Realms, Dragonshard, Rise of the Argonauts czy Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter.

Wcielamy się w tytułowego mistrza karate, którego ukochana Mariko została porwana przez złego lorda Akumę. Naszym zadaniem jest oczywiście uwolnienie lubej. W tym celu musimy zmierzyć się ze sługusami wspomnianego złoczyńcy. Gra pozostała wierna podstawowym koncepcjom pierwowzoru i jedynie odpowiednio je unowocześniła. Zabawa polega więc na rozgrywaniu serii pojedynków z coraz to potężniejszymi przeciwnikami. Tym razem możemy wybierać między kilkoma postaciami, z których każda posiada własny styl walki i ciosy specjalne. Pojedynki w Karateka rozgrywane są w dosyć wolnym tempie i kładą nacisk bardziej na dobre dobranie taktyki i odpowiednie dobieranie chwil ataków niż szalone wstukiwanie wymyślnych sekwencji przycisków.

Przy produkcji gry Jordan Mechner skorzystał z pomocy kilku utalentowanych artystów. Za styl graficzny odpowiada Jeff Matsuda, który zaprojektował postacie w kreskówce Jackie Chan Adventures oraz emitowanym w latach 2004-2008 w serialu animowanych The Batman. Natomiast muzykę skomponował Christopher Tin, znany graczom przede wszystkim ze wspaniałej ścieżki dźwiękowej do Sid Meier’s Civilizaton IV. Za utwór przewodni tej gry, czyli Baba Yetu, otrzymał zresztą nagrodę Grammy.

Ostatnia modyfikacja 5 października 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Karateka

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Karateka Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.5 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
X360
PS3
WiiU
PC