Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2012, 12:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (FIFA 13, Karateka, Call of Duty: Modern Warfare 4) 6/11/12

Dziś piszemy m.in. o łatce do FIFA 13, dacie premiery gry Karateka, ostatnich doniesieniach na temat Call of Duty: Modern Warfare 4, a także drugiej fazie zamkniętych beta testów sieciowej strzelaniny Hawken. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Yesterday

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Yesterday. Dzieło zespołu Pendulo Studios możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 10,19 euro (ok. 42 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Wreck-It Ralph

Serwis Hollywood.com poinformował, że film animowany Ralph Demolka (ang. Wreck-It Ralph) w pierwszy weekend wyświetlania w kinach zarobił 49,1 mln dolarów. Tym samym dzieło Richa Moore’a (reżyser) przebiło dotychczasowe osiągnięcie filmu animowanego Zaplątani, który w pierwszych trzech dniach od debiutu przyniósł twórcom 48,8 mln dolarów, co było dotychczasowym rekordem wytwórni Walk Disney Animation Studios. Sukces Wreck-It Ralph o tyle przyciąga naszą uwagę, że jego fabuła opowiada historię postaci wyruszającej w podróż przez różne gry komputerowe. 30 października na rynku zadebiutuje gra Wreck-It Ralph w wersjach na Wii, 3DS-a oraz DS-a.

FIFA 13

Na oficjalnym forum dyskusyjnym firmy Electronic Arts pojawiła się lista zmian wprowadzonych w najnowszym patchu do gry sportowej FIFA 13 w wersji PC. Łatka naprawia kilka błędów, rozbudowuje komentarz w polskiej wersji językowej, dodaje oryginalne stroje dla kilku drużyn i przynosi kilka innych poprawek, o których poczytacie na wspomnianym forum. Patch „wkrótce” stanie się dostępny dla posiadaczy PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a konkretne daty publikacji zostaną ujawnione tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

FIFA 13 - 2012-11-06
FIFA 13

Karateka

Na stronie internetowej Xbox.com pojawiła się informacja, że gra Karateka jutro zadebiutuje w usłudze Xbox Live. Wydawca do tej pory nie potwierdził tej daty, a w przygotowaniu są również wersje na PlayStation 3 oraz Wii U. Cena produkcji studia Liquid Entertainment została ustalona na poziomie 9,99 dolarów (ok. 32 złote bez podatku VAT) lub 800 punktów Microsoftu. Karateka to remake bijatyki znanej z lat 80-tych ubiegłego wieku, nad którym pracował Jordan Mechner (ojciec serii Prince of Persia).

Hawken

Firma Meteor Entertainment ogłosiła, że w dniach 8-13 listopada odbędzie się druga faza zamkniętych beta testów gry Hawken. Jeśli chcielibyście wziąć w nich udział, powinniście zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej i czekać na zaproszenie. Hawken to wieloosobowa strzelanina FPP typu free to play, która zadebiutuje 12 grudnia bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Call of Duty: Black Ops II

Studio Treyarch poinformowało za pośrednictwem Twittera, że FOV (tzw. field of view, czyli zasięg widzenia z perspektywy pierwszej osoby) w grze Call of Duty: Black Ops II na PC został ustalony na poziomie 80. Jednocześnie deweloper zastrzega, by nie prosić o zwiększenie tego limitu, gdyż jest to najwyraźniej ostateczna decyzja zespołu. Poziom wskaźnika FOV jest szczególnie istotny dla doświadczonych graczy pecetowych spędzających długie godziny w trybie multiplayer.

Call of Duty: Black Ops II - 2012-11-06
Call of Duty: Black Ops II

Call of Duty: Modern Warfare 4

Bill Murray (aktor podkładający głos pod kapitana Price’a w serii Call of Duty: Modern Warfare) wyjaśnił kwestię ostatnich doniesień, jakoby sam przyznał w jednym z wywiadów, że ma zaplanowane spotkanie ze przedstawicielami studia Infinity Ward na temat gry Call of Duty: Modern Warfare 4. Jak napisał na Twitterze, chodziło mu o specjalną odsłonę cyklu przygotowywaną na rynek chiński, a jego słowa zostały zwyczajnie przekręcone lub źle zrozumiane. Tym samym spekulacje na temat kolejnej odsłony Call of Duty: Modern Warfare musimy odłożyć na później.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: