Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Little Ghost (PC)
OkładkaLittle Ghost (PC)

Duszek na zamku PC

Little Ghost

Little Ghost to utrzymana w klasycznej konwencji platformówka 2D, za której stworzenie odpowiada krakowskie studio In Images.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | polskie | duchy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Duszek na zamku Premiera PC

9maja2012

pudełko PL

9maja2012

producent: In Images wydawca: Play-publishing wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Little Ghost to dzieło krakowskiego studia In Images, znanego przede wszystkim z serii Turtix. Deweloperzy pozostali wierni gatunkowi dwuwymiarowych platformówek okraszonych sporą dawką humoru i komiksową oprawą graficzną.

Gra pozbawiona jest warstwy fabularnej. Gracz kieruje poczynaniami sympatycznego ducha, który poszukuje magicznych kryształów. Twórcy przygotowali 30 plansz w 3 różnotematycznych lokacjach – lochy, zamczysko i mury obronne.

Jak przystało na klasyczną platformówkę 2D akcja ukazana jest z boku. Zabawa polega na pokonywaniu kolejnych poziomów, unikaniu pułapek i eliminowaniu przeciwników. Wśród tych ostatnich występują także bossowie, których pokonanie wymaga nieco większego wysiłku, a nawet odrobiny umiejętności taktycznych.

Little Ghost odznacza się kolorową oprawą graficzną utrzymaną w stylistyce komiksu. Uwagę zwracają przede wszystkim humorystyczne animacje postaci. Niestety, charakterystyczne elementy otoczenia często powtarzają się nawet na tych samych planszach, co wyraźnie wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Duszek na zamku: Odpowiednia dla każdego wieku.