Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Turtix 2: Rescue Adventures (PC)
OkładkaTurtix 2: Rescue Adventures (PC)

Turtix 2: Rescue Adventures PC

Turtix 2: Rescue Adventures to wyprodukowana przez krakowskie studio In Images platformówka 2D z elementami gry logicznej.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | polskie | zwierzęta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Turtix 2: Rescue Adventures Premiera PC

4stycznia2008

pudełko PL

2września2008

producent: In Images wydawca: Big Fish Games wydawca PL: Egmont Polska Sp. z o.o.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Turtix 2: Rescue Adventures

Croc 2: Kingdom of the Gobbo's

Lisek Rudzielec

Turtix

Turtix 2: Rescue Adventures to druga odsłona cyklu casualowych platformówek 2D, rozwijanego przez krakowskie studio In Images. W odróżnieniu od wydanej w 2007 roku pierwszej części – Turtix, sequel wzbogacony został o łamigłówki wymagające od gracza wykorzystania szarych komórek.

Tytułowy bohater gry – sympatyczny żółw Turtix ponownie stanął przed trudnym wyzwaniem. Złoczyńcy zamierzają schwytać i uwięzić młode żółwiki. Heros musi zapobiec ich niecnym zamiarom i bezpiecznie sprowadzić maluchy do domu, a przy okazji rozprawić się z niegodziwcami.

Mechanika rozgrywki łączy elementy klasycznej platformówki 2D oraz gry logicznej. Twórcy przygotowali ponad 60 plansz, pogrupowanych w trzy odrębne tematycznie światy, na których należy wykazać się zręcznością i refleksem, ale także umiejętnością logicznego myślenia. Gracz kontroluje poczynania tytułowego bohatera, a jego zadaniem jest odszukać i bezpiecznie przeprowadzić do wyjścia małe żółwiki. Wymaga to m.in. ominięcia pułapek, wyeliminowania przeciwników, a często również wykorzystania mniej lub bardziej skomplikowanych mechanizmów (przyciski, dźwigi, zasuwy itp.).

Gra adresowana jest do odbiorców z rynku casual, jednak twórcy nie zapomnieli również o bardziej doświadczonych graczach. Z myślą o nich przygotowano tryb rozgrywki hard, w którym podniesiony został poziom trudności poszczególnych zadań.

W warstwie wizualnej Turtix 2: Rescue Adventures nie różni się znacząco od pierwszej odsłony cyklu. Zastosowana w grze dwuwymiarowa grafika przykuwa uwagę intensywnymi barwami, co w połączeniu z komiksową stylistyką i sympatycznymi bohaterami powinno przypaść do gustu odbiorcom niezależnie od wieku.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Turtix 2: Rescue Adventures: Odpowiednia dla każdego wieku.

Turtix 2: Rescue Adventures Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • 40 MB HDD
  • Windows XP/Vista