Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Colony HD (PC)
OkładkaSpace Colony HD (PC)

Space Colony HD PC

Space Colony HD to odświeżona wersja strategii ekonomicznej z 2003 roku. Grę stworzyli ojcowie serii Twierdza (Stronghold), FireFly Studios. Podobnie jak w pierwowzorze, zajmujemy się rozbudową i ochroną kosmicznych miast.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | RTS | kosmiczne

Space Colony HD Premiera PC

8listopada2012

producent: Firefly Studios wydawca: Firefly Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Space Colony HD

Tropico (2001)

Beach Life

Space Station Sim

Po dziewięciu latach od wydania strategii ekonomicznej Space Colony, tytuł ten powrócił w wersji HD. Podobnie jak oryginał, Space Colony HD stworzone zostało przez FireFly Studios – zespół znany przede wszystkim dzięki serii Twierdza (Stronghold). Autorzy nie wprowadzili istotnych zmian w warstwie rozgrywki, ograniczając się do poprawienia grafiki.

Zadaniem graczy w Space Colony HD jest rozbudowa kosmicznej bazy na różnych planetach galaktyki. Wlicza się w to stawianie budynków użyteczności publicznej i umocnień obronnych, wydobywanie surowców oraz dbanie o obywateli. Nie wszystkie struktury dostępne są od razu. Na początku zabawy nasze miasto jest co najmniej skromne, ale wraz z postępem w grze otrzymujemy nowe budynki, które pomogą stworzyć prawdziwą galaktyczną metropolię.

Koloniści nie są bezpłciowymi statystami – mają oni własną osobowość, unikalne zdolności i specyficzne potrzeby, które musimy w miarę możliwości zaspokajać. Do ich szczęścia przyczynia się stopień rozbudowania miasta i ilość dostępnych atrakcji, w tym parki ZOO, bary i salony gier. Jednak nie wystarczy dbać o zadowolenie naszych podopiecznych – przede wszystkim musimy chronić ich życie. Wymaga to m.in. utrzymywania właściwego poziomu tlenu, zaopatrywania w niezbędne produkty codziennej potrzeby oraz bronienia przed zakusami wroga.

Musimy być stale przygotowani na ataki obcych cywilizacji niezadowolonych z naszej niezapowiedzianej wizyty na ich planecie. Przy czym nie można pozwolić sobie na opieszałość, gdyż rozgrywka prowadzona jest w czasie rzeczywistym. Widoczne są także pewne naleciałości z Twierdzy – gracze mogą zadecydować, czy chcą podążyć drogą pokoju i współpracy, czy wkroczyć na wojenną ścieżkę i siłą podbić obce rasy.

Grafika w Space Colony HD to największa zmiana w stosunku do pierwowzoru z 2003 roku. Choć nadal jest dwuwymiarowa, rozdzielczość podniesiono do jakości HD – obraz może być wyświetlany w parametrach 2560x1600 pikseli. Zwiększyło się również pole widzenia, dzięki czemu możemy zobaczyć na ekranie całe nasze miasto.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Space Colony HD: 12+

Space Colony HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 128 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 850 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7