Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2018, 16:44

Sid Meier's Civilization 6 trafi na Nintendo Switch

Mamy dobre wieści dla posiadaczy Nintendo Switch. Na konsolę zmierza konwersja Sid Meier's Civilization VI, czyli popularnej turowej strategii studia Firaxis.

Gra zawita na konsolę Switch za dwa miesiące. - Sid Meier's Civilization 6 trafi na Nintendo Switch - wiadomość - 2018-09-07
Gra zawita na konsolę Switch za dwa miesiące.
CIVILIZATION VI W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Firaxis
 2. Wydawca: 2K Games
 3. Gatunek: strategia
 4. Platformy: PC, iOS, Switch
 5. Data premiery na Switch: 16 listopada 2018 r.

Studio Firaxis sprawiło posiadaczom Nintendo Switch miłą niespodziankę, ogłaszając, że na konsolę tę zmierza Sid Meier's Civilization VI, czyli konwersja wyśmienitej turowej strategii z 2016 toku. Na premierę nie będziemy musieli długo czekać, gdyż zaplanowano ją na 16 listopada tego roku.

Wydanie na Nintendo Switch będzie posiadało wszystkie ulepszenia wprowadzone przez patche do wersji pecetowej oraz dodatkowo cztery małe DLC:

 1. Vikings Scenario Pack
 2. Poland Civilization & Scenario Pack
 3. Australia Civilization & Scenario Pack
 4. Persia and Macedon Civilization & Scenario Pack

Warto zauważyć, że dołączone do wersji na Nintendo Switch cztery dodatki nie są jedynymi, które otrzymała do tej pory wersja pecetowa. Poza nimi ukazały się jeszcze dwa inne małe DLC w postaci Khmer and Indonesia Civilization & Scenario Pack oraz Nubia Civilization & Scenario Pack. Ponadto w lutym tego roku wydano duże rozszerzenie zatytułowane Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall.

Na razie nie wiemy, czy w dalszych planach jest skonwertowanie na Nintendo Switch brakujących DLC. Spodziewamy się, że zależeć to będzie od wyników sprzedaży gry na nowej platformie.

Przypomnijmy, że Sid Meier's Civilization VI zadebiutowało na PC 21 października 2016 roku. Gra została ciepło przyjęta i posiada średnią ocen na poziomie 88% według serwisu Metacritic. Przypadła również do gustu naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 9.0/10. W grudniu ubiegłego roku ukazała się wersja na iPada.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału