Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2019, 16:50

autor: Frozen

Wznowiono pracę nad modem Fallout 4: Capital Wasteland

Projekt przeniesienia Fallouta 3 na silnik części czwartej jednak nie umarł. Grupa Road to Liberty dokończy dzieło. Niestety, z powodów prawnych, wszystkie dialogi będą musiały zostać nagrane od nowa.

Na nagranie czeka 45 tysięcy linii dialogowych. - Wznowiono pracę nad modem Fallout 4: Capital Wasteland - wiadomość - 2019-01-03
Na nagranie czeka 45 tysięcy linii dialogowych.

Prace nad Capital Wasteland wstrzymano w marcu zeszłego roku. Powodem były zawiłości prawne związane z oryginalnymi nagraniami dialogów z Fallout 3. Pomimo szczerych chęci, Bethesda nie mogła udzielić moderom praw do wykorzystania stosownych plików dźwiękowych, ponieważ sama licencjonowała je od firmy zewnętrznej. Pracująca nad modem grupa Road to Liberty, nie chcąc psuć dobrych stosunków z wydawcą Fallouta, postanowiła porzucić pomysł wykorzystania oryginalnych plików audio z dialogami w Capital Wasteland. Przyszłość projektu stanęła pod znakiem zapytania. Po niecałym roku przerwy, na stronie projektu pojawił się nowy wpis autorstwa współtwórcy moda o pseudonimie HcGxGrill.

Po setkach godzin spędzonych nad tym projektem, konieczność porzucenia go naprawdę zadziałała na mnie depresyjnie. Coś, co było dla mnie ogromną pasją, nagle kompletnie zniknęło. Po kilkumiesięcznej przerwie zebrałem wszystkie pozostałe fragmenty i powróciłem do pracy nad Capital Wasteland.

To nie pozostało niezauważone przez członków naszego zespołu. Istnieje obecnie garstka ludzi (ze mną włącznie), którzy kontynuują pracę nad odtworzeniem Capital Wasteland. Tym razem jednak, podchodzimy do sprawy trochę inaczej. Z pomocą naszego lidera voice actingu o pseudonimie Unoctium pracujemy nad ponownym nagraniem kwestii dialogowych do Fallouta 3.

To wielkie przedsięwzięcie, ponieważ w Fallout 3 jest około 45 tysięcy linii dialogowych. Szukamy ludzi do naszego zespołu, bo na chwilę obecną tylko garstka osób pracuje nad tym projektem.

Oprócz aktorów głosowych, Road to Liberty poszukuje również projektantów poziomów, artystów 3D, artystów 2D, animatorów, artystów środowiskowych oraz artystów od efektów specjalnych. Na premierę moda przenoszącego całą zawartość Fallouta 3 do gry Fallout 4 z całą pewnością przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Oby tylko twórcom wystarczyło zapału do zakończenia tego niezwykle wymagającego projektu.