Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 20 czerwca 2022, 13:46

Star Wars Republic Commando - fanowski remaster z nową wersją

Ukazała się nowa wersja moda Star Wars Republic Commando: Remaster, czyli projektu gruntownie odświeżajacego popularnego taktycznego FPS-a z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Ukazała się nowa wersja moda Star Wars Republic Commando: Remaster, czyli projektu odświeżającego wyśmienitego FPS-a z 2005 roku.

Zgodnie z tytułem projekt pełni rolę nieoficjalnego remastera. Mod podmienia tekstury w grze na nowe, wykonane w wyższej rozdzielczości. Poprawia również niektóre elementy rozgrywki, dodaje wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokoekranowych oraz opcjonalnie oferuje pakiet Reshade, ulepszający efekty w grze.

Projekt zbudowano na fundamentach starszych modów, ale Star Wars Republic Commando: Remaster zbiera je wszystkie w jedną, prostą do zainstalowania paczkę, a dodatkowo wprowadza sporo własnych ulepszeń.

  1. Star Wars Republic Commando: Remaster – pobierz mod z naszegp FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)
Star Wars Republic Commando - fanowski remaster z nową wersją - ilustracja #1
Mod ulepsza większość tekstur w grze.

Nowa wersja moda opatrzona została numerem 1.3 i przynosi nowe poprawki tekstur i interfejsu oraz usuwa błędy związane z bump-mappingiem oraz nieprawidłowo wyświetlającym się kursorem. W dalszych planach jest gruntowne ulepszenie systemu oświetlenia, ale na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Star Wars: Republic Commando pozostaje jedną z najlepszych strzelanek osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen, a do tego jej taktyczny charakter czyni ją unikalną wśród FPS-ów korzystających z tej licencji. Nie zanosi się, abyśmy mieli otrzymać kontynuację, dlatego praca fanów nad odświeżeniem gry jest wyjątkowo cenna.

Warto dodać, że w zeszłym roku Star Wars: Republic Commando otrzymało konwersje na PS4 i Nintendo Switch, ale oferowały one bardzo skromne ulepszenia (głównie zwiększono rozdzielczość) i fanowski remaster jest bardziej imponujący.

  1. Star Wars: Republic Commando – recenzja gry
  2. Star Wars: Republic Commando – poradnik do gry