Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2022, 11:31

autor: Adrian Werner

Xbox Series X i S, Game Pass oraz gry Microsoftu podrożeją, pytanie kiedy

Phil Spencer przyznał, że firma Microsoft będzie zmuszona podnieść ceny swoich gier, konsol Xbox oraz usługi abonamentowej Game Pass.

Źródło fot. Microsoft
i

Do tej pory Microsoft unikał podnoszenia cen swoich konsol, gier i usług, ale wiadomo już, że ta korzystna dla graczy sytuacja nie będzie trwała wiecznie.

  1. W wywiadzie z serwisem Wall Street Journal Phil Spencer przyznał, że ceny konsol, gier oraz uslugi Game Pass zostaną podniesione.
  2. Nie podał, kiedy to nastąpi. Spencer stwierdził po prostu, że Microsoft postara się jak najdłużej utrzymać niskie ceny, ale firma nie może tego robić bez końca.
  3. Spencer podkreśla, że firma utrzyma niskie ceny do końca tegorocznego okresu świątecznego, więc podwyżek możemy spodziewać dopiero w 2023 r.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Ceny podniosło już Sony, zarówno gier, jak i konsoli PlayStation 5. Utrzymywanie niższych cen przez Microsoft do końca roku ma więc sens, gdyż umożliwi firmie uzyskanie przewagi nad konkurencją w okresie świątecznym.

Trend jest jednak nieubłagany i Microsoft prędzej czy później będzie musiał za nim podażyć. Nie dotyczy on zresztą tylko konsol. Również na PC jest coraz drożej.

Warto dodać, że wzrost przychodów Microsoftu z działu gier mocno wyhamował. Wyniki usług abonamentowych, w tym Xbox i PC Game Pass, zmalały o 3%, pomimo wzrostu liczby subskrybentów tej drugiej wersji usługi o 159%.

W wywiadzie z Wall Street Journal Phil Spencer stwierdził, że Game Pass przynosi firmie zyski i szybko rośnie na PC, ale na konsolach wzrosty są już niewielkie. Wynika to z prostego powodu – większość posiadaczy Xboksa One i Xboksa Series X/S, których interesują abonamenty, już je opłaca. Nic więc dziwnego, że aby zachować wzrost przychodów, w planach jest podwyżka miesięcznej opłaty.

  1. Oficjalna strona Microsoft
  2. Oficjalna strona Xbox

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.