Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeSwitch
Okładka Animal Crossing: New Horizons - Happy Home Paradise (Switch)
OkładkaAnimal Crossing: New Horizons - Happy Home Paradise (Switch)

Animal Crossing: New Horizons - Happy Home Paradise Switch

Animal Crossing: Happy Home Paradise | ACNH: Happy Home Paradise

Pierwsze płatne DLC do gry Animal Crossing New Horizons. W Happy Home Paradise aranżujemy wnętrza domów i modyfikujemy ich zewnętrzny wygląd oraz najbliższą okolicę, by trafić w gusta zamieszkujących je gości. Dodatek zadebiutował wraz z darmową aktualizacją 2.0.

To jest dodatek do gry Animal Crossing: New Horizons.

Symulacje | TPP | casual | sandbox | elementy strategiczne | na 2 osoby | symulator życia | kooperacja | crafting | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo | przytulne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ACNH Happy Home Paradise Premiera Switch

5listopada2021

Nintendo eShop

5listopada2021

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Happy Home Paradise to tytuł pierwszego płatnego DLC do bestsellerowego Animal Crossing: New Horizons, wydanego w 2020 roku. Wraz z dodatkiem zadebiutowała darmowa aktualizacja wprowadzająca mnóstwo nowej zawartości i szereg usprawnień.

Mechanika

Animal Crossing Happy Home Paradise zabiera nas na rajski archipelag, którego infrastrukturę musimy przystosować do potrzeb odwiedzających go postaci. Jako planiści z zespołu Lottie (znanej z gry Animal Crossing: Happy Home Designer) zajmujemy się przede wszystkim odświeżaniem i dekoracją wnętrz domów, dopasowując je do indywidualnych potrzeb poszczególnych gości. Możemy między innymi modyfikować kolorystykę pomieszczeń, choćby poprzez zmianę tapet na ścianach, i wstawiać nowe meble czy dodawać rozmaite ozdoby, a także aranżować je na bardziej podstawowym poziomie, wznosząc ścianki działowe czy filary. Kiedy natomiast dane wnętrze mamy już dopracowane do perfekcji, możemy wyjść na zewnątrz i zająć się wprowadzaniem zmian w wyglądzie domu (choćby poprzez zmianę jego dachu lub fasady) i jego najbliższym otoczeniu (między innymi poprzez ustawianie mebli ogrodowych czy płotów). Dopełnieniem tego wszystkiego jest możliwość zmiany pory roku i wpływania na pogodę.

Postacie odwiedzające wyspę potrzebują jednak nie tylko domów, lecz również rozmaitych atrakcji i budynków użyteczności publicznej. Sprawia to, że DLC prędko zmusza nas do pochylenia się nad szkołami, szpitalami czy restauracjami, którym musimy poświęcić tyle samo uwagi, co samym domom.

W trakcie zabawy zdobywamy nową walutę, czyli Poki. Zarobione pieniądze możemy przeznaczyć na zakup przedmiotów w specjalnym sklepie, a następnie zrobić z nich użytek zarówno na archipelagu, jak i na naszej podstawowej wyspie. Ponadto fotografie swoich dzieł możemy opublikować w Internecie, za pośrednictwem aplikacji Happy Home Network.

ACNH 2.0

W listopadzie 2021 roku, wraz z dodatkiem Happy home Paradise, podstawowa wersja gry otrzymała aktualizację 2.0. Wśród najważniejszych nowości wprowadzonych przez twórców prym wiodą niedostępne wcześniej lokacje (jak Brewster's The Roost Cafe w Muzeum czy sklepy pod gołym niebem na Harv's Island), atrakcje (pokroju organizowanych przez Kapp'na wycieczek łodzią na tajemnicze wyspy) oraz funkcje (na czele z możliwością uprawy ziemi i gotowania różnorodnych potraw). Powracają też znane miłośnikom marki gyroidy (gyroids). Ponadto pojawiło się mnóstwo nowych przedmiotów kosmetycznych i opcji personalizacji.

Kwestie techniczne

Happy Home Paradise jest dodatkiem niesamodzielnym, toteż wymaga do działania podstawowej wersji gry Animal Crossing: New Horizons.

Ostatnia modyfikacja 4 kwietnia 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 4.6 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Animal Crossing: New Horizons - Happy Home Paradise cena w dniu premiery: 100,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Animal Crossing: New Horizons - Happy Home Paradise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.