Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Super Mario Bros. Wonder (Switch)
OkładkaSuper Mario Bros. Wonder (Switch)

Super Mario Bros. Wonder Switch

Platformówka 2,5D z widokiem z boku. Na tle innych części serii Super Mario Bros. Wonder wyróżnia się za sprawą obecności tak zwanych Cudownych Kwiatów, czyli power-upów wpływających na rozgrywkę na rozmaite, nieprzewidywalne sposoby.

Zręcznościowe | platformówki | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Super Mario Bros. Wonder Premiera Switch

20października2023

Nintendo eShop

20października2023

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisyAngielskie napisy

Super Mario Bros. Wonder jest klasyczną platformówką, reprezentującą kultową serię, zapoczątkowaną w 1985 roku. Za opracowaniem i wydaniem tej produkcji stoi sprawująca pieczę nad marką firma Nintendo.

Mechanika

Super Mario Bros. Wonder oddaje nam do dyspozycji szeroki wachlarz postaci, wśród których znajdziemy Mario i Luigiego, a także Peach, Daisy, Yoshiego czy Toada. Wcielając się w nie, trafiamy do świata pełnego cudów, w którym przeżywamy zwariowane przygody.

Na pierwszy rzut oka rozgrywka nie odbiega zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiły nas klasyczne odsłony cyklu. Oglądając akcję z boku, mkniemy w prawo, przeskakujemy z platformy na platformę, omijamy liczne pułapki, przepaście oraz inne przeszkody terenowe, a także eliminujemy przeciwników, skacząc im po głowach. Po drodze zdobywamy rozmaite power-upy, które zapewniają Mario i jego przyjaciołom dodatkowe możliwości.

Wśród tych ostatnich prym wiodą tak zwane Cudowne Kwiaty, które sprawiają, że świat dookoła nas zmienia się nie do poznania. Przykładowo, dzięki nim rury potrafią ożywać, dookoła mogą pojawiać się liczni adwersarze, a nasi podopieczni zyskują nowy wygląd i umiejętności, choćby zmieniając się w... ciężką, kolczastą kulę lub słonia walczącego z przeciwnikami przy pomocy trąby. Wszystko to wpływa na rozgrywkę na nieprzewidywalne sposoby, wprowadzając do niej powiew świeżości.

Tryby gry

W Super Mario Bros. Wonder można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób.

Kwestie techniczne

Super Mario Bros. Wonder może się pochwalić barwną grafiką 2.5D, utrzymaną w kreskówkowej stylistyce przyjemnej dla oka.

Ostatnia modyfikacja 18 czerwca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 2 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Super Mario Bros. Wonder cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Bros. Wonder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.