Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Mario vs. Donkey Kong (Switch)
OkładkaMario vs. Donkey Kong (Switch)

Mario vs. Donkey Kong Switch

Gra platformowo-logiczna, stanowiąca remake wydanej w 2004 roku produkcji pod tym samym tytułem. W Mario vs. Donkey Kong wcielamy się w tytułowego bohatera, który musi zmierzyć się z Donkey Kongiem i odzyskać skradzione przez niego zabawki Mini-Mario.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | na 2 osoby | Mario | 2.5D | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Mario vs. Donkey Kong Premiera Switch

16lutego2024

pudełko PL

16lutego2024

Nintendo eShop

16lutego2024

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mario vs. Donkey Kong jest produkcją z pogranicza gier platformowych i logicznych. Projekt, za którego opracowaniem stoi firma Nintendo, stanowi remake gry pod tym samym tytułem, wydanej w 2004 roku na konsolę Game Boy Advance.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Mario vs. Donkey Kong jest tytułowy Mario. Kiedy zabawkowe figurki Mini-Mario zostają skradzione przez Donkey Konga, protagoniście nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy i spróbować je odzyskać.

Mechanika

W Mario vs. Donkey Kong akcję oglądamy z boku. Przygoda wiedzie nas przez różnorodne etapy upstrzone pułapkami i przeszkodami. Podczas zabawy musimy przede wszystkim wykazywać się zręcznością i refleksem, skacząc po platformach, korzystając z trampolin oraz unikając zastawionych na Mario sideł. Protagonista może pochwalić się szerokim wachlarzem ruchów, obejmującym między innymi chodzenie na rękach czy huśtanie się na rurkach.

Ponadto w trakcie rozgrywki często zaganiamy do pracy nasze szare komórki. Chcąc zebrać wszystkie zabawki Mini-Mario rozrzucone po planszy, musimy bowiem rozwiązywać zagadki związane między innymi z manipulacją rozmaitymi przełącznikami lub taśmociągami; w ten sposób otwieramy sobie drogę do trudno dostępnych miejsc.

Nim po ukończeniu wszystkich poziomów w danym świecie możemy przejść do następnego, najpierw musimy stoczyć walkę z Donkey Kongiem. Dodatkowe urozmaicenie stanowią różnorodne minigry.

Tryby gry

W Mario vs. Donkey Kong można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Mario vs. Donkey Kong może pochwalić się oprawą graficzną wysokiej jakości. Całość utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce charakterystycznej dla produkcji o wąsatym bohaterze.

Ostatnia modyfikacja 15 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Mario vs. Donkey Kong cena w dniu premiery: 189,90 PLN

Wymagania wiekowe Mario vs. Donkey Kong: Odpowiednia dla każdego wieku.