Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Mario vs. Donkey Kong (GBA)

Mario vs. Donkey Kong GBA

Mario vs Donkey Kong to klasyczna platformówka z naciskiem położonym na zręcznościowe elementy, którą można uznać za... sequel stareńkiego jak świat Donkey Kong’a, gdy mającej na karku ponad 20 lat.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | crossover | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Mario vs. Donkey Kong (GBA)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

19listopada2004

„Mario vs. Donkey Kong” to przezabawna platformówka będąca bezpośrednim spadkobiercą rozwiązań po raz pierwszy zastosowanych w „prehistorycznym” Donkey Kong, który ukazał się na automatach ponad 20 lat temu. Nintendo decydując się na stworzenie gry nawiązującej do tamtego wielkiego hitu pragnęło odkurzyć kilka zapomnianych patentów, a zarazem przyciągnąć przed ekran konsoli GBA swych starych fanów pamiętających początki firmy w świecie gier video (a także ich pociechy ;).

Wcielając się w znanego na całym świecie wąsatego hydraulika Maria, podejmujemy się misji ocalenia wszystkich figurek Minimaria, które zostały skradzione przez wrednego Donkey Konga. Przedzierając się przez dziesiątki poziomów zbieramy rozsypane po wszystkich kątach zabawki, a pomagierzy DK starają się nam w tym przeszkadzać. Plansze są wypełnione po brzegi różnymi trampolinami, przełącznikami, taśmociągami i wymienionymi wcześniej przeciwnikami. Naszym zadaniem jest tak umiejętne lawirowanie pomiędzy tymi przeszkodami, by nie zostać przez nie zabitym, co wcale nie jest proste. Bardzo dobrym pomysłem było poszerzenie zasobu ruchów, jakimi dysponuje Mario. Od teraz może on np. chodzić na rękach i skakać z takiej pozycji, huśtać się na rurkach itp. Zabawę urozmaicają wesołe mini-gry, a także pojedynki z DK pod koniec każdego świata. Światów, jakie przygotowali dla nas panowie z Nintendo, jest sześć, a w każdym z nich czeka na nas osiem misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario vs. Donkey Kong

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!
Mamma Mia!!! Mario, obchodzi swe dwudzieste (20) urodziny!

wiadomość14 listopada 2005

Najsłynniejsza postać firmy Nintendo, stworzona przez jednego z największych projektantów gier, Pana Shigeru Miyamato (twórca takich pozycji, jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Paper Mario, Pikmin, Metroid Prime i wielu, wielu innych) narodziła się w roku 1980.