Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2009, 11:10

autor: Jiker

Gyromancer efektem współpracy PopCap Games i Square Enix

Ostatnie dni przyniosły dosyć zaskakującą zapowiedź szerokiej współpracy. Nawiązały ją bowiem zgoła odmienne firmy – japońskie Square Enix oraz znane z rynku gier casualowych PopCap Games. Owocem tej swoistej kooperacji będzie Gyromancer, produkcja stanowiąca połączenie gry logicznej oraz cRPG.

Ostatnie dni przyniosły dosyć zaskakującą zapowiedź szerokiej współpracy. Nawiązały ją bowiem zgoła odmienne firmy – japońskie Square Enix oraz znane z rynku gier casualowych PopCap Games. Owocem tej swoistej kooperacji będzie Gyromancer, produkcja stanowiąca połączenie gry logicznej oraz cRPG. Bazę dla nowego dzieła twórców hitowych Plants vs Zombies i Peggle stanowi inny bestseller PopCap Games, mianowicie Bejeweled Twist, z którego zaczerpnięto mechanikę rozgrywki.

Gyromancer efektem współpracy PopCap Games i Square Enix - ilustracja #1

Gyromancer zostanie wydany najprawdopodobniej w przyszłym roku w wersjach na konsolę Xbox 360 (za pośrednictwem serwisu Xbox Live Arcade) oraz pecety (sprzedaż m.in. poprzez Steama). Twórcy są przekonani, że produkcja zachwyci wszystkich fanów gatunku oraz miłośników cRPG. Podobnego zdania wydają się być przedstawiciele Square Enix, które do tej pory pełniło jedynie rolę oficjalnego dystrybutora gier PopCap Games na rynku japońskim.

W nowych dziele twórcy Plants vs Zombie poznamy historię Rivela, maga i lidera frakcji Temperance, który w pogoni za żądnym władzy Qraistem trafi do tajemniczego lasu Aldemona. W chwili wejścia pomiędzy wiekowe drzewa dowiedzą się oni, że odkrycie spoczywających w lesie sekretów pomoże obu osobnikom w realizacji marzeń. W przypadku Rivela będzie to chęć odblokowania wspomnień, natomiast Qraist zapragnie władzy. Historia ma obfitować w wiele zwrotów akcji i niespodzianek, co z pewnością przypadnie do gustu fanom gier fabularnych.

Gyromancer efektem współpracy PopCap Games i Square Enix - ilustracja #2

Z informacji podanych przez PopCap Games i Square Enix wynika, że Gyromancer zostanie podzielony na dziesięć długich questów, w trakcie których weźmiemy udział w wielu walkach opartych na zasadach Bejeweled (układanie kształtów w ciągi złożone z przynajmniej trzech identycznych obiektów). W miarę zwiedzania kolejnych lokacji zdobędziemy nie tylko doświadczenie, ale także różnego rodzaju przedmioty pomagające w rywalizacji. Jednym z najistotniejszych elementów rozgrywki ma być ujarzmianie bestii, które będziemy mogli wysłać do pojedynków ze spotykanymi przeciwnikami. Zagrywka ta wymusi na graczu konieczność stosowania odpowiedniej taktyki. Twórcy stworzą także sieciowe rankingi najlepszych graczy.

Gyromancer będzie grą utrzymaną w stylu świetnego Puzzle Quest: Challenge of the Warlords, tytułu zaprojektowanego w 2007 roku przez studio Infinite Interactive. Pierwszy zwiastun pokazuje jednak, że uniwersum stworzone przez PopCap Games i Square Enix będzie zdecydowanie mroczniejsze od Etherii, co z pewnością przypadnie do gustu starszym graczom.