Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2009, 12:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Final Fantasy XIII, Risen) 9/11/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery i cena Gyromancer, ładniejsze tekstury w pecetowym Risen, nowa Zelda dopiero w 2011 roku, bojkot Modern Warfare 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery i cena Gyromancer, ładniejsze tekstury w pecetowym Risen, nowa Zelda dopiero w 2011 roku, bojkot Modern Warfare 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Gyromancer

Poznaliśmy cenę i datę premiery Gyromancer na PC i Xboksa 360 – dzieła firm PopCap Games i Square Enix, łączącego gatunek gier logicznych z jRPG. Otóż, jej sprzedaż rozpocznie się już 18 listopada, a więc w zaledwie dwa miesiące od oficjalnej zapowiedzi. Cena została ustalona na poziomie 15 dolarów i 1200 punktów MS.

Risen

W sieci opublikowany został ciekawy mod do pecetowej wersji cRPG Risen od firmy Piranha Bytes. Mianowicie, za jego sprawą można podmienić tekstury ścian, podłoża, schodów, ruin, kamiennych bloków i gór na dokładniejsze (w wyższej rozdzielczości). Plik zajmuje 415 MB i można go znaleźć m.in. tutaj.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Final Fantasy XIII, Risen) 9/11/09 - ilustracja #1

Final Fantasy XIII

W najbliższy piątek, 13 listopada, w sieci powinny zostać opublikowane nowe, interesujące informacje na temat Final Fantasy XIII. Sugerują to użytkownicy serwisu FinalFantasy-XIII.net, którzy rozwiązali anagram zamieszczony przez Square Enix na oficjalnej stronie gry. „Henchmen Inventor Tent Unto” – tekst stanowiący zagadkę – można bowiem odczytać jako „Announcement Nov Thirteenth”. Czy już za kilka dni poznamy oficjalną amerykańską i europejską datę premiery najbardziej oczekiwanej gry z gatunku jRPG ostatnich lat?

The Legend of Zelda

Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, poinformował, że nowa odsłona marki The Legend of Zelda może trafić do sklepów dopiero w 2011 roku. Mimo to, Fils-Aime jest podekscytowany planem wydawniczym Nintendo na przyszły rok – w tym trzema najważniejszymi tytułami, czyli Super Mario Galaxy 2, Other M (nowa odsłona marki Metroid) oraz Sin & Punishment 2 (kontynuacja ciekawej strzelaniny znanej jeszcze z Nintendo 64).

Call of Duty: Modern Warfare 2

Fakt, iż Call of Duty: Modern Warfare 2 wymaga Steama wyjątkowo nie przypadł do gustu włodarzom innych internetowych serwisów dystrybucji cyfrowej. Direct2Drive już zapowiedziało, że nie wprowadzi gry do swojej oferty – w podobnym tonie wypowiada się szefostwo platformy Impulse i GamersGate. Premiera dzieła Infinity Ward już jutro.

Michael Jackson's Moonwalker

Michael Jackson's Moonwalker – kultowa chodzona bijatyka wydana w 1990 na Sega Master System przez firmę U.S. Gold – trafi najprawdopodobniej do oferty Virtual Console. Wskazuje na to sklasyfikowanie takowej wersji gry przez organizację PEGI. Produkcja otrzymała ranking 12+.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Battlefield: Bad Company 2

Call of Duty: Modern Warfare 2

Creature Defense

Mytheon

Military Madness: Nectaris

The Lord of the Rings Online: Siege of Mirkwood

Tony Hawk: RIDE

Europa Universalis III: Heir to the Throne

The Misadventures of P.B. Winterbottom

Avatar: The Game

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Assassin's Creed II - Od Altaira do Ezio

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Bayonetta - brutalne ciosy i moce magiczne

Battlefield: Bad Company 2 - zapowiedź wersji beta

Resident Evil: The Darkside Chronicles

Split/Second

Tony Hawk: RIDE - kontroler

Tony Hawk: RIDE

Mass Effect 2

Dragon Age - porównanie wersji językowych Gramy!

Przegląd Tygodnia - gorący listopad video magazyn

Mass Effect 2 - Z dziennika dewelopera #2

gry