Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Metroid: Other M (Wii)
OkładkaMetroid: Other M (Wii)

Metroid: Other M Wii

Czwarta odsłona trójwymiarowych przygód Samus Aran. Za dzieło odpowiedzialna jest ekipa Team Ninja, stąd też przypomina ono w dużej mierze największe dokonanie tego zespołu - serię Ninja Gaiden.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid: Other M Premiera Wii

31sierpnia2010

producent: Team Ninja wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metroid: Other M

Call of Duty: World at War

Red Steel 2

Cave Story

Metroid Other M to druga odsłona przygód ponętnej Samus Aran, udostępniona tylko i wyłącznie na konsolę Nintendo Wii. W przeciwieństwie jednak do dotychczasowych części będących przygodowymi grami akcji, Other M cechuje się znacznie większym natężeniem niezwykle efektownych starć. Duża w tym zasługa nowego dewelopera – zasłużone, lecz zdziesiątkowane Retro Studios zostało zastąpione przez ekipę Team Ninja. Stąd też całość przypomina w odbiorze jedno z największych dzieło tego zespołu, serię Ninja Gaiden.

W Metroid Other M bohaterką jest oczywiście Samus Aran. Znana nam wojowniczka przeszła jednak dosyć znaczną metamorfozę – skrócono jej włosy, a wyraz twarzy stał się bardziej zadziorny. Przełożyło się to automatycznie na możliwości bojowe naszej protagonistki. Nie stroni ona od pojedynków, a wrogów likwiduje na dziesiątki efektownych sposobów. Całość została ukazana za sprawą efektownej grafiki, stanowiącej szczyt możliwości Nintendo Wii. Akcję w większości przypadków obserwujemy zza pleców Samus, tylko czasami przełączając się na widok FPP.

Ostatnia modyfikacja 1 lipca 2010

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metroid: Other M

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.