Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Metroid: Other M (Wii)

Metroid: Other M Wii

Czwarta odsłona trójwymiarowych przygód Samus Aran. Za dzieło odpowiedzialna jest ekipa Team Ninja, stąd też przypomina ono w dużej mierze największe dokonanie tego zespołu - serię Ninja Gaiden.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Metroid: Other M (Wii)

producent: Team Ninja

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

31sierpnia2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Other M to druga odsłona przygód ponętnej Samus Aran, udostępniona tylko i wyłącznie na konsolę Nintendo Wii. W przeciwieństwie jednak do dotychczasowych części będących przygodowymi grami akcji, Other M cechuje się znacznie większym natężeniem niezwykle efektownych starć. Duża w tym zasługa nowego dewelopera – zasłużone, lecz zdziesiątkowane Retro Studios zostało zastąpione przez ekipę Team Ninja. Stąd też całość przypomina w odbiorze jedno z największych dzieło tego zespołu, serię Ninja Gaiden.

W Metroid Other M bohaterką jest oczywiście Samus Aran. Znana nam wojowniczka przeszła jednak dosyć znaczną metamorfozę – skrócono jej włosy, a wyraz twarzy stał się bardziej zadziorny. Przełożyło się to automatycznie na możliwości bojowe naszej protagonistki. Nie stroni ona od pojedynków, a wrogów likwiduje na dziesiątki efektownych sposobów. Całość została ukazana za sprawą efektownej grafiki, stanowiącej szczyt możliwości Nintendo Wii. Akcję w większości przypadków obserwujemy zza pleców Samus, tylko czasami przełączając się na widok FPP.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Gry podobne do Metroid: Other M

Klasyfikacja PEGI Metroid: Other M

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Piractwo nie jest jedyną przyczyną słabej sprzedaży gier na konsole Nintendo
Piractwo nie jest jedyną przyczyną słabej sprzedaży gier na konsole Nintendo

wiadomość10 października 2010

Satoru Iwata słynie z zaskakujących wypowiedzi. Niedawno szef Nintendo otwarcie przyznał, że słaba sprzedaż gier przeznaczonych na konsole Nintendo Wii i DS nie wynika jedynie z szerzącego się piractwa. Jego zdaniem dobre tytuły potrafią obronić się same.

Konferencja Nintendo - zapowiedź Nintendo 3DS, nowa Zelda, Golden Sun, Kirby i Donkey Kong Country
Konferencja Nintendo - zapowiedź Nintendo 3DS, nowa Zelda, Golden Sun, Kirby i Donkey Kong Country

wiadomość15 czerwca 2010

Zakończyła się kolejna z wielkich konferencji tegorocznych targów E3. Spotkanie z japońskim koncernem Nintendo okazało się nad wyraz ciekawych doświadczeniem, którego zdecydowanie najjaśniejszym punktem była zapowiedź nowej przenośnej konsoli – Nintendo 3DS. Zgodnie z obietnicami nie zabrakło również ujawnienia kolejnej odsłony cyklu The Legend of Zelda na Nintendo Wii.

Nintendo opóźnia premierę dwóch ważnych gier na konsolę Wii
Nintendo opóźnia premierę dwóch ważnych gier na konsolę Wii

wiadomość24 kwietnia 2010

Firma Nintendo potwierdziła nieoficjalne doniesienia na temat opóźnienia amerykańskiej premiery jednych z najbardziej oczekiwanych produkcji na konsolę Wii – gry akcji Metroid: Other M oraz strzelaniny Sin & Punishment: Star Successor.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10
Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10

wiadomość23 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji The Settlers 7 i Uncharted 2: Among Thieves, darmowym DLC do MAG, restrukturyzacji w firmie SEGA, a także zwolnieniach w Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

Europejskie daty wydania kluczowych gier Nintendo
Europejskie daty wydania kluczowych gier Nintendo

wiadomość26 lutego 2010

Wczoraj opublikowaliśmy daty premier dla gier na konsole Nintendo w Stanch Zjednoczonych. Niedługo potem, podczas „Szczytu Nintendo” w Londynie, podano również terminy obowiązujące dla rynku europejskiego.