Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Sonic Adventure DX (PC)
OkładkaSonic Adventure DX (PC)

Sonic Adventure DX PC

W Sonic Adventure DX po raz kolejny sterujemy niebieskim, "odrzutowym" jerzem, który tym razem musi obronić świat przed dziwnym wodnym potworem zwiększającym coraz bardziej swoje rozmiary dzięki odnajdywanym Szmaragdom Chaosu.

Zręcznościowe | platformówki 3D | Sonic

Sonic Adventure DX Premiera PC

6lutego2004

pudełko PL

8kwietnia2004

producent: Sonic Team wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sonic Adventure DX to PeCetowa konwersja słynnego zręcznościowego przeboju z konsoli Nintendo GameCube o tym samym tytule, który to jest ulepszoną i poszerzoną wersją gry Sonic Adventure wydanej w 1999 roku na konsoli Sega Dreamcast. Stajemy się tu tytułowym Sonickiem, jeżem, który ponownie (seria Sonic liczy już ponad 10 lat) stara się pokrzyżować plany złego doktora Eggmana (w Europie znanego jako dr Robotnik), mające na celu przejęcie kontroli nad światem. Tym razem ów zły charakter chce ukraść siedem „Szmaragdów Chaosu” i stworzyć przy ich pomocy pożętego potwora Chaosu, który ma stać się przedłużeniem jego chorej woli.

W poszczególnych etapach możemy kierować nie tylko tytułowym Sonickiem, ale też pięcioma innymi bohaterami: Tails, Knuckles, Amy, E-102 oraz Big, każdy z własnym charakterystycznym wyglądem, cechami i zdolnościami. W Sonic Adventure DX prócz 50 poziomów znanych z oryginalnego Sonic Adventure znajdziemy również 60 nowych misji wchodzących w skład nowego trybu „Mission Mode”. Na poszczególnych poziomach walczymy z różnymi bossami, rozgrywamy szereg atrakcyjnych mini-gier, możemy też znaleźć specjalne przedmioty czy odblokować różne sekrety, w tym 12 ukrytych klasycznych gier koncernu Sega. W stosunku do oryginału z roku 1999 zdecydowanie poprawiono też trójwymiarową grafikę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 722 głosów czytelników.

Sonic Adventure DX cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Adventure DX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.