Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Sonic Adventure DX (PC)

Sonic Adventure DX PC

W Sonic Adventure DX po raz kolejny sterujemy niebieskim, "odrzutowym" jerzem, który tym razem musi obronić świat przed dziwnym wodnym potworem zwiększającym coraz bardziej swoje rozmiary dzięki odnajdywanym Szmaragdom Chaosu.

Zręcznościowe | platformówki 3D | Sonic

PC Windows
Okładka Sonic Adventure DX (PC)

producent: Sonic Team

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6lutego2004

8kwietnia2004

pudełko PL

Sonic Adventure DX to PeCetowa konwersja słynnego zręcznościowego przeboju z konsoli Nintendo GameCube o tym samym tytule, który to jest ulepszoną i poszerzoną wersją gry Sonic Adventure wydanej w 1999 roku na konsoli Sega Dreamcast. Stajemy się tu tytułowym Sonickiem, jeżem, który ponownie (seria Sonic liczy już ponad 10 lat) stara się pokrzyżować plany złego doktora Eggmana (w Europie znanego jako dr Robotnik), mające na celu przejęcie kontroli nad światem. Tym razem ów zły charakter chce ukraść siedem „Szmaragdów Chaosu” i stworzyć przy ich pomocy pożętego potwora Chaosu, który ma stać się przedłużeniem jego chorej woli.

W poszczególnych etapach możemy kierować nie tylko tytułowym Sonickiem, ale też pięcioma innymi bohaterami: Tails, Knuckles, Amy, E-102 oraz Big, każdy z własnym charakterystycznym wyglądem, cechami i zdolnościami. W Sonic Adventure DX prócz 50 poziomów znanych z oryginalnego Sonic Adventure znajdziemy również 60 nowych misji wchodzących w skład nowego trybu „Mission Mode”. Na poszczególnych poziomach walczymy z różnymi bossami, rozgrywamy szereg atrakcyjnych mini-gier, możemy też znaleźć specjalne przedmioty czy odblokować różne sekrety, w tym 12 ukrytych klasycznych gier koncernu Sega. W stosunku do oryginału z roku 1999 zdecydowanie poprawiono też trójwymiarową grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 719 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sonic Adventure DX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Sonic Adventure DX - recenzja gry
Sonic Adventure DX - recenzja gry

Recenzja 20 kwietnia 2004, 12:23

Tails wyróżnia się swym ogonem, dzięki któremu może latać. Big to sympatyczny zwierzak (reprezentant gatunku kotowatych), który wyróżnia się wędką (można nią wyławiać różne cenne rzeczy) oraz maskotką w postaci żaby (wolny czas spędza na jej nieustannym szukaniu :-)). E-102 jest zdecydowanie najwolniejszą z dostępnych postaci. W ramach pocieszenia warto dodać, iż jego ociężałość przekłada się na niebywałą siłę ognia. Pomimo wprowadzenia tych kilku istotnych zmian szybkość zabawy w dalszym ciągu odgrywa kluczową rolę. Sonic przemieszcza się po kolejnych planszach w niebywałym tempie. Oprócz tego istnieje możliwość zdobywania upgrade’ów, które dodatkowo usprawnią jego ruchy. Zastosowanie odpowiedniej dopałki daje mu na przykład możliwość poruszania się z prędkością światła (niestety, tylko chwilowo i w określonych miejscach). Rozszerzenia nie ominęły również pozostałych postaci (wyższy lot, większa wytrzymałość, itp.) przy czym nie są one już tak odkrywcze jak w przypadku Sonica.