Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker (PC)

Mass Effect 2: Kryjówka Handlarza Cieni

Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker

Obszerne rozszerzenie fabularne do wydanego na początku 2010 roku RPG-a akcji Mass Effect 2. Historia dodatku zatytułowanego Lair of the Shadow Broker obraca się wokół postaci tajemniczego Handlarza Cieni.

To jest dodatek do gry Mass Effect 2.

RPG | TPP | science fiction | TPS | RPG akcji | Role-playing shooter

Okładka Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker (PC)

data premiery gry:

7wrz2010

PC X360

Lair of the Shadow Broker to rozszerzenie do stworzonej przez studio BioWare produkcji RPG zatytułowanej Mass Effect 2. W trakcie nowej przygody wyruszamy na poszukiwania Handlarza Cieni, pomagając w jego zlikwidowaniu znanej z pierwszej części serii Liarze T'Soni.

Na początku podstawowej wersji Mass Effect 2 Komandor Shepard stracił życie podczas ataku na statek Normandia. Jedna z jego najbliższych przyjaciółek - Liara T'Soni - stoczyła wtedy zacięty bój o odzyskanie ciała swojego dowódcy z rąk Handlarza Cieni (ang. Shadow Broker). Nikt nie wie dokładnie, kim jest ten osobnik. Jego prawdziwe imię, wygląd, a nawet rasa, pozostają tajemnicą. Wiadomo jednak, czym się zajmuje - handlem informacjami. Handlarz Cieni jest w swoim fachu niezwykle kompetentny i zawsze dba o to, by sprzedane dane nie dały jednej ze stron przewagi tak znaczącej, że możliwe będzie zniszczenie konkurencji. W końcu im więcej wojujących ze sobą frakcji, tym więcej okazji do zrobienia dobrego interesu. Jego zdolności przysporzyły Liarze niemałych problemów, ale ostatecznie po wielu trudach udało jej się odzyskać ciało Sheparda. Teraz, gdy nasz bohater został wskrzeszony, przyszedł czas na zemstę.

Shepard wchodzi w posiadanie informacji Cerberusa sugerujących, gdzie może chować się Handlarz Cieni i postanawia je przekazać swojej przyjaciółce, tak by wspólnymi siłami wytropić tajemniczego osobnika i powstrzymać jego dalszą działalność. Ważna informacją jest to, że w dodatek Lair of the Shadow Broker możemy zagrać zarówno w trakcie głównej kampanii Mass Effect 2, jak i po jej finale. Wspomniana Liara dołącza do drużyny na czas rozgrywania DLC, ale nie pozostaje w niej już po jej zakończeniu.

Akcja opisywanego DLC rozgrywa się w wielu lokacjach i są to między innymi apartament Liary, zaatakowane przez terrorystów luksusowe centrum handlowe, czy wreszcie dość nietypowa kryjówka Handlarza. Ważny element rozgrywki stanowią walki, w trakcie których na naszej drodze stają przede wszystkim agenci wykonujący swe obowiązki na zlecenie Handlarza Cieni. Nie zabrakło także pojedynków z bossami, czy ciekawych scen, jak chociażby pościgu z użyciem futurystycznych pojazdów.

Bardzo interesującą atrakcją oferowaną przez rozszerzenie Lair of the Shadow Broker jest możliwość uzyskania dostępu do głównej siedziby Handlarza Cieni już po rozprawieniu się z tą postacią. W miejscu tym możemy między innymi przeglądać akta osobowe członków drużyny, planować misje, oglądać zapiski wideo czy nabywać informacje o planetach z dużą ilością minerałów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 415 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Gry podobne do Mass Effect 2: Kryjówka Handlarza Cieni

Klasyfikacja PEGI Mass Effect 2: Kryjówka Handlarza Cieni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mass Effect 2: Kryjówka Handlarza Cieni

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Kolekcjonerska obudowa Mass Effect 3 Vault już dostępna w Polsce
Kolekcjonerska obudowa Mass Effect 3 Vault już dostępna w Polsce

wiadomość12 marca 2012

Gadżety dla miłośników wirtualnej rozrywki to wciąż rosnący rynek. Największym fanom nie wystarczy już samo granie w ukochany tytuł. Potrzebują t-shirtów, kubków, książek i, jak się okazuje, unikalnych obudów na swoje konsole.

Jak odpalić nowe DLC do Mass Effecta 2 w polskiej wersji gry?

wiadomość8 września 2010

Posiadacze polskiej pecetowej wersji Mass Effect 2 nie mają lekkiego życia jeśli chodzi o dodatki do gry. Lair of the Shadow Broker pojawił się wczoraj w wadliwej wersji, która składała się z plików zawierających zera (co gracze skwitowali demotywatorem). Kilka godzin później opublikowano dobry instalator – jak jednak uruchomić DLC w polskiej wersji gry?

Premiera nowych DLC do Dragon Age: Początek i Mass Effect 2. BioWare ujawnia ilu graczy ukończyło ME2
Premiera nowych DLC do Dragon Age: Początek i Mass Effect 2. BioWare ujawnia ilu graczy ukończyło ME2

wiadomość7 września 2010

Studio BioWare nie próżnuje. Zgodnie z zapowiedziami dzisiaj swoją premierę mają dodatki typu DLC do sztandarowych produktów tej firmy – Dragon Age: Początek oraz Mass Effect 2. Przy okazji serwis IGN przedstawił ciekawe dane statystyczne, dotyczące fanów komandora Sheparda i spółki.

Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live
Darmowe rozgrywki online, zapowiedź Sonic Adventure i inne nowości na Xbox Live

wiadomość1 września 2010

Wraz z początkiem miesiąca znany wszystkim posiadaczom Xboksów 360 Major Nelson udostępnił listę wydawniczą gier na najbliższe tygodnie dla serwisu Xbox Live. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o datach wydania paru najbliższych tytułów, a także o kilku interesujących okazjach.

Data premiery kolejnego dodatku DLC do Mass Effect 2
Data premiery kolejnego dodatku DLC do Mass Effect 2

wiadomość24 sierpnia 2010

Firma BioWare poinformowała, że Lair of the Shadowbroker - nowy dodatek DLC do Mass Effect 2 – zadebiutuje na rynku 7 września. Rozszerzenie zostanie udostępnione jednocześnie w wersjach na PC i Xboksa 360. Jego cenę ustalono na poziomie 800 punktów Microsoftu/BioWare.

PC
X360