Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2010, 08:10

Data premiery kolejnego dodatku DLC do Mass Effect 2

Firma BioWare poinformowała, że Lair of the Shadowbroker - nowy dodatek DLC do Mass Effect 2 – zadebiutuje na rynku 7 września. Rozszerzenie zostanie udostępnione jednocześnie w wersjach na PC i Xboksa 360. Jego cenę ustalono na poziomie 800 punktów Microsoftu/BioWare.

Firma BioWare poinformowała, że Lair of the Shadowbroker - nowy dodatek DLC do Mass Effect 2 – zadebiutuje na rynku 7 września. Rozszerzenie zostanie udostępnione jednocześnie w wersjach na PC i Xboksa 360. Jego cenę ustalono na poziomie 800 punktów Microsoftu/BioWare.

Niestety, dodatku nie przetestują posiadacze polskiej wersji ME2 na Xboksa 360, gdyż według wcześniejszych doniesień nie uruchomi się on na rodzimej edycji gry. Możliwość zagrania w DLC otrzymają jedynie te osoby, które z różnych względów zdecydowały się na zakup angielskiego wydania dzieła firmy BioWare.

Nieco uprzywilejowaną pozycję mają w tym względzie użytkownicy pecetów. Jak czytamy bowiem na oficjalnym forum dyskusyjnym firmy BioWare, „wszyscy nabywcy oryginalnego egzemplarza gry Mass Effect 2 w wersji PC mają możliwość pobrania gry w angielskiej wersji z serwisu eastore.pl ”. Poza tym w przyszłości nie powinniśmy mieć już do czynienia z podobnymi problemami, gdyż „Lair of the Shadow Broker jest odosobnionym przypadkiem, kiedy gracze posiadający polską wersję nie są w stanie zagrać w dodatek ”.

Data premiery kolejnego dodatku DLC do Mass Effect 2 - ilustracja #1

Przypominamy, że w dodatku Lair of the Shadowbroker gracze wezmą udział w ostatecznej konfrontacji z Handlarzem Cieni, z którym na początku fabuły ciężki bój o odzyskanie ciała Komandora Sheparda stoczyła Liara T’Soni. Przedstawicielka rasy asari będzie aktywnym uczestnikiem misji, oferującym wsparcie w walce. Z pewnością przypadnie to do gustu fanom „jedynki”, w której Liara odgrywała jedną z głównych ról.

Przygodę będzie można rozegrać zarówno w trakcie głównej kampanii Mass Effect 2, jak i po jej finale. W ramach dodatku gracze zwiedzą siedzibę Handlarza Cieni, a także uzyskają dostęp do nowych badań oraz pięciu kolejnych Osiągnięć. Nie wiemy jeszcze, czy Lair od the Shadowbroker znajdzie się od razu na płycie z zapowiedzianym niedawno ME2 w wersji na PlayStation 3, choć wydaje się to wątpliwe. Ray Muzyka stwierdził bowiem, że w grze na konsoli Sony zostaną zawarte już wydane dodatki. Możliwe jednak, że miał na myśli rozszerzenia udostępnione przed dniem premiery ME2 na PS3.

Zachęcamy Was jednocześnie do lektury jednej z naszych poprzednich wiadomości na temat marki Mass Effect, w której opisaliśmy szerzej ofensywę wydawniczą związaną z komiksami i książkami bazującymi na historii znanej z kosmicznej epopei firmy BioWare.