Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2010, 09:15

autor: Sarge

Pecetowe demo R.U.S.E. już jutro

Premiera interesująco zapowiadającej się strategii czasu rzeczywistego R.U.S.E. zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym twórcy zamierzają jeszcze bardziej podsycić oczekiwanie wypuszczając wersję demonstracyjną swojego dzieła.

Premiera interesująco zapowiadającej się strategii czasu rzeczywistego R.U.S.E. zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym twórcy zamierzają jeszcze bardziej podsycić oczekiwanie wypuszczając wersję demonstracyjną swojego dzieła.

Taką informację podaje serwis Big Download utrzymując, że próbka pojawi się do ściągnięcia już jutro, 25 sierpnia. Co ciekawe, mówi się tylko o demie przeznaczonym dla posiadaczy pecetów, a nie jest przecież tajemnicą, że produkcja studia Eugen Systems jest przygotowywana również z myślą o PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Niestety do tej pory nie ujawniono zawartości wersji demonstracyjnej R.U.S.E., można się więc jedynie spodziewać się, co będzie w sobie zawierać. Zazwyczaj w przypadku strategii czasu rzeczywistego prezentowana jest nam przede wszystkim misja treningowa oraz przykładowe zadania wyciągnięte prosto z kampanii dla jednego gracza. Podobnego ruchu spodziewamy się więc także w tym przypadku.

Pecetowe demo R.U.S.E. już jutro - ilustracja #1

To będzie już trzecia okazja dla właścicieli komputerów PC na sprawdzenie tej pozycji. Najpierw udostępniono w marcu otwartą betę gry, a deweloper na podstawie uwag testujących zdołał jeszcze wprowadzić ostatnie poprawki. Z kolei w poprzednim miesiącu zaoferowano nam tzw. darmowy weekend z trybem multiplayer, dzięki czemu przez kilka dni mogliśmy przetestować rozgrywki sieciowe w finalnym wydaniu.

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się też, że R.U.S.E. w ostatniej chwili przed wydaniem porzuca kontrowersyjny system DRM autorstwa Ubisoftu na rzecz technologii Steamworks. Dzięki temu już teraz możemy stwierdzić, że wersja demonstracyjna tej produkcji prawdopodobnie będzie dostępna tylko za pośrednictwem Steama.

R.U.S.E. trafi na europejskie półki sklepowe już 10 września. Demo będzie więc najwyraźniej ostatnią okazją na sprawdzenie tego tytułu w akcji. Trudno na tę chwilę powiedzieć, czy posiadacze konsol również otrzymają taką możliwość, a wielu graczy chętnie sprawdziłoby jak sprawuje się opracowany przez Eugen Systems interfejs, zapowiadany na wyjątkowo intuicyjny także na padach.