Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka Comix Zone (X360)

Comix Zone

Oryginalna gra akcji opowiadająca o rysowniku komiksów, który został wciągnięty do swojego dzieła. Tytuł imponuje ciekawymi rozwiązaniami w zakresie mechaniki rozgrywki.

Akcji | platformówki | 2D | beat 'em up

Okładka Comix Zone (X360)

wydawca: SEGA

data premiery gry:

10cze2009

X360

1cze2010

PC

3sie2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Comix Zone to przeróbka oryginalnej gry akcji z 1995 roku, która pierwotnie została wydana na konsolę Sega Mega Drive. Za stworzenie dzieła odpowiada deweloperskie studio firmy Sega.

Tytuł opowiada o pewnym rysowniku komiksów, zwanym Sketchem Turnerem, który niespodziewanie został wciągnięty do swojego dzieła przez jednego ze złoczyńców. Sketch musi więc sam stać się superbohaterem i uratować świat przed zagładą, poznając na własnej skórze jak wygląda narysowany świat od drugiej strony. Podczas poszczególnych pojedynków poznajemy kolejne niuanse fabuły, zaprezentowane oczywiście w komiksowych dymkach.

Gra łączy elementy zwykłej bijatyki z nietypową oprawą graficzną i mechaniką rozgrywki. Nasza postać może wykonywać szereg standardowych ruchów – biegać, skakać, podnosić i używać przedmioty oraz wyprowadzać ciosy. Oprócz tego istnieje kilka bardzo oryginalnych rozwiązań. Sketch przykładowo potrafi zrywać fragmenty komiksowych stron i rzucać nimi we wrogów oraz przeskakiwać między poszczególnymi kadrami komiksu.

Comix Zone to przede wszystkich specyficzna konstrukcja poziomów. Każdy z nich stanowi właściwie dwie strony komiksu, po których przemieszczamy się z dużą dowolnością. Często otrzymujemy wybór dalszej drogi, dzięki czemu poszczególne etapy można rozgrywać na kilka sposobów. Na większości komiksowych kadrów musimy zmierzyć się z wrogami lub rozwiązać prostą łamigłówkę logiczno-zręcznościową (np. użyć dźwigni albo odblokować dalsze przejście).

Podczas zabawy napotykamy wielu różnych przeciwników. Od szeregowych wojowników, przez fantastyczne bestie, aż po potężnych bossów. Na uwagę zasługuje również bardzo udana, dynamiczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Comix Zone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Comix Zone

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3
PC