Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PCX360
Okładka The Haunted: Hell's Reach (PS3)

The Haunted: Hell's Reach

The Haunted: Hell's Reach jest sieciową grą akcji utrzymaną w konwencji horroru. Za deweloping tytułu odpowiada studio The Haunted Team. Fabuła przedstawia zmagania grupki awanturników z piekielnymi bestiami.

Zręcznościowe | TPP | survival horror | multiplayer | TPS | indie

Okładka The Haunted: Hell's Reach (PS3)

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3

25paź2011

PC

The Haunted: Hell's Reach to koncentrująca się na trybie wieloosobowym gra zręcznościowa opowiadająca o starciach ludzi z istotami piekielnymi. Jest to jednocześnie komercyjna kontynuacja modyfikacji, która zdobyła pierwsze miejsce w zorganizowanym przez Epic Games konkursie „Make Something Unreal”. Całość działa w oparciu o silnik Unreal Engine 3.0.

Gra jest trzecioosobową strzelanką utrzymaną w klimatach horroru i skoncentrowaną na trybie multiplayer. Zadaniem graczy jest wyczyszczenie ze zła przeklętych miejsc oraz przetrwanie ataków sił piekielnych. Twórcy zadbali o dostarczenie szeregu różnorodnych trybów rozgrywki oraz sporego arsenał narzędzi mordu. Poza bronią palną gra oferuje również możliwość walki wręcz. Dużą atrakcją jest też bogaty zestaw potworów, z których każdy stanowi zupełnie inne wyzwanie i wymaga od grających zastosowania odpowiedniej do sytuacji taktyki. The Haunted: Hell's Reach oferuje również odpowiednie tryby dla tych graczy, którzy mają ochotę opowiedzieć się po stronie sił piekielnych. W nich wcielamy się we władców demonów i otrzymujemy moc przyzywania potworów oraz własnoręcznego ich kontrolowania. Ponadto, by pozbawić życia ludzi możemy zastawiać pułapki i wykorzystywać niebezpieczne elementy otoczenia.

Twórcy zaoferowali graczom łącznie cztery tryby. Pierwszy z nich to tzw. Solo, w którym jeden gracz staje naprzeciwko kontrolowanym przez komputer hordom potworów. Natomiast w trybie kooperacyjnym maksymalnie czterech graczy łączy siły przeciwko demonicznym bestiom. Celem jest wysłanie z powrotem do piekła jak największej ich ilości. Z kolei w Battle czterech ludzi musi zmierzyć się z czterema demonami. Ostatnim trybem jest oparty na podobnych do kooperacyjnego zasadach Demonizer, w którym każdy poległy człowiek zamienia się w potwora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 10 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,7 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Haunted: Hell's Reach

18+

Wymagania sprzętowe The Haunted: Hell's Reach

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GS lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7

The Haunted: Hell's Reach - data premiery komercyjnej wersji moda

wiadomość31 sierpnia 2011

Poznaliśmy datę premiery gry akcji The Haunted: Hell's Reach. Komercyjna wersja moda nagrodzonego w konkursie Make Something Unreal zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC, a w przyszłym ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Ujawniono komercyjną kontynuację moda The Haunted
Ujawniono komercyjną kontynuację moda The Haunted

wiadomość11 września 2010

Nikogo, kto śledzi społeczność gier niezależnych nie trzeba chyba przekonywać jak wiele zdziałało Epic Games swoim Unreal Development Kit. Dzięki niemu małe zespoły za grosze otrzymały dostęp do profesjonalnych narzędzi i potężnego silnika graficznego. Najnowszym tego owocem jest zapowiedziana właśnie gra The Haunted: Hell's Reach.

PC
X360
PS3