Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dead meets Lead (PC)

Dead meets Lead PC

Zręcznościowa gra akcji nawiązująca klimatem do survival horroru. XVIII wiek, kapitan wraz z załogą ma oczyścić wyspy pełne zombiaków i plugastwa, krótko po ich odkryciu.

Akcji | zombie | widok izometryczny | indie

PC Windows
Okładka Dead meets Lead (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3maja2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead meets Lead to gra akcji korzystająca z popularnej tematyki inwazji żywych trupów. Jest to debiutancka produkcja szwedzkiego, niezależnego studia Keldyn Interactive.

W 1716 roku do uszu brytyjskiej szlachty dotarły plotki o wywołanej czarną magią tajemniczej pladze, która miała rzekomo zbierać potworne żniwo na odległych wyspach El Mirando oraz Rugged Nest. Rada kościelna postanowiła działać szybko i zwołała małą armię, której zadaniem miało być wytępienie zła. Na dowódcę wyprawy wybrano kapitana powszechnie znanego ze swojej bezwzględności. Wkrótce potem armada statków wypełnionych bogobojnymi wojownikami wyruszyła w długi rejs przez ocean. Niestety, nim dotarła do celu, natrafiła na sztorm, który posłał wszystkie statki na dno. Jedynym ocalałym okazał się sam kapitan i to w niego właśnie przychodzi nam się wcielić.

Nasz bohater to potężny mężczyzna o kamiennej twarzy i sercu przepełnionym fanatyczną wiernością Bogu. Uzbrojony w szablę, pistolet oraz starą Biblię stara się oczyścić wyspy ze zła, co w praktyce sprowadza się głównie do wyrzynania hord zombiaków. Szybko okazuje się, że plaga nie oszczędza również zwierząt, dzięki czemu gra oferuje wyraźnie większą niż w innych produkcjach tego typu różnorodność przeciwników. Według plotek w sercu wyspy kryją się niespokojne duchy, które wywołały całe zamieszanie i nasz kapitan ma nadzieję, że ich zlikwidowanie powstrzyma plagę.

Dead meets Lead to stuprocentowa zręcznościówka, w której większość czasu spędzamy na walce z hordami żywych trupów. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głową naszego bohatera. Dead meets Lead wyprodukowane zostało przez małe studio niezależne, dlatego nie dziwi dosyć uproszczona oprawa graficzna, choć gra nadrabia to ładnym kreskówkowym stylem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.2 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dead meets Lead

16+

Wymagania sprzętowe Dead meets Lead

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepszy)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
W co pograć za darmo - część 21 (Dead Meets Lead, Star Trek Online, Minicraft, One and One Story)
W co pograć za darmo - część 21 (Dead Meets Lead, Star Trek Online, Minicraft, One and One Story)

wiadomość23 stycznia 2012

Przegląd gier darmowych powraca w 21. odcinku, w którym piszemy o eksterminacji zombie (Dead Meets Lead), podróżach kosmicznych (Star Trek Online), walce o przetrwanie (Minicraft) i pewnej uroczej platformówce (One and One Story). Przyglądamy się też dwóm kolejnym ciekawym tytułom, które zadebiutują w tym roku.

Wieści ze świata (Crysis 2, Dungeons, Dead Meets Lead) 23/03/11

wiadomość23 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach do Dungeons i Super Stardust HD, demie Dead Meets Lead, a także pierwszej łatce do Crysis 2. Zapraszamy do lektury.

Nadchodzi Dead meets Lead - czyli kolejna zombiakowa gra akcji
Nadchodzi Dead meets Lead - czyli kolejna zombiakowa gra akcji

wiadomość11 września 2010

Wśród twórców gier tematyka żywych trupów wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Najnowszym tego przykładem jest ujawniona właśnie pecetowa zręcznościówka zatytułowana Dead meets Lead.