Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Dead meets Lead (PC)
OkładkaDead meets Lead (PC)

Dead meets Lead PC

Zręcznościowa gra akcji nawiązująca klimatem do survival horroru. XVIII wiek, kapitan wraz z załogą ma oczyścić wyspy pełne zombiaków i plugastwa, krótko po ich odkryciu.

Akcji | zombie | widok izometryczny | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead meets Lead Premiera PC

3maja2011

producent: Keldyn Interactive wydawca: Keldyn Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dead meets Lead to gra akcji korzystająca z popularnej tematyki inwazji żywych trupów. Jest to debiutancka produkcja szwedzkiego, niezależnego studia Keldyn Interactive.

W 1716 roku do uszu brytyjskiej szlachty dotarły plotki o wywołanej czarną magią tajemniczej pladze, która miała rzekomo zbierać potworne żniwo na odległych wyspach El Mirando oraz Rugged Nest. Rada kościelna postanowiła działać szybko i zwołała małą armię, której zadaniem miało być wytępienie zła. Na dowódcę wyprawy wybrano kapitana powszechnie znanego ze swojej bezwzględności. Wkrótce potem armada statków wypełnionych bogobojnymi wojownikami wyruszyła w długi rejs przez ocean. Niestety, nim dotarła do celu, natrafiła na sztorm, który posłał wszystkie statki na dno. Jedynym ocalałym okazał się sam kapitan i to w niego właśnie przychodzi nam się wcielić.

Nasz bohater to potężny mężczyzna o kamiennej twarzy i sercu przepełnionym fanatyczną wiernością Bogu. Uzbrojony w szablę, pistolet oraz starą Biblię stara się oczyścić wyspy ze zła, co w praktyce sprowadza się głównie do wyrzynania hord zombiaków. Szybko okazuje się, że plaga nie oszczędza również zwierząt, dzięki czemu gra oferuje wyraźnie większą niż w innych produkcjach tego typu różnorodność przeciwników. Według plotek w sercu wyspy kryją się niespokojne duchy, które wywołały całe zamieszanie i nasz kapitan ma nadzieję, że ich zlikwidowanie powstrzyma plagę.

Dead meets Lead to stuprocentowa zręcznościówka, w której większość czasu spędzamy na walce z hordami żywych trupów. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głową naszego bohatera. Dead meets Lead wyprodukowane zostało przez małe studio niezależne, dlatego nie dziwi dosyć uproszczona oprawa graficzna, choć gra nadrabia to ładnym kreskówkowym stylem.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.2 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dead meets Lead: 16+

Dead meets Lead Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepszy)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7