Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2011, 19:15

autor: Kono

Data premiery Il-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Firma Ubisoft oficjalnie ogłosiła dziś, że kolejna część znanej i cenionej marki IL-2 Sturmovik o podtytule Cliffs of Dover pojawi się na półkach sklepowych już wkrótce, bo 25 marca bieżącego roku.

Firma Ubisoft oficjalnie ogłosiła, że kolejna część znanej i cenionej marki IL-2 Sturmovik o podtytule Cliffs of Dover pojawi się na półkach sklepowych już wkrótce, bo 25 marca bieżącego roku.

Warto przypomnieć, że tytuł ten, który już od jakiegoś czasu był produkowany przez rosyjskie studio 1C: Maddox Games pierwotnie miał się nazywać Storm of War: Battle of Britain, a jego wydanie planowano na listopad 2006 roku.

Data premiery Il-2 Sturmovik: Cliffs of Dover - ilustracja #1

Akcja gry będzie mieć miejsce w południowej Anglii w roku 1940 podczas jednych z najważniejszych walk powietrznych II wojny światowej. Siły RAFu stawią czoła niemieckiemu Luftwaffe oraz włoskiemu lotnictwu. Twórcy zapowiadają doskonale oddane modele samolotów z tamtego okresu, których szczegółowość została poparta godzinami badań i przygotowań. W grze pojawi się ponad 25 maszyn z czego 12 z nich będziemy mogli sami pilotować.

Gra oferować będzie kampanię dla pojedynczego gracza, w której wcielimy się w jednego z pilotów RAFu walczącego z niemieckimi siłami powietrznymi. Obok trybu single player pojawi się również tryb dla wielu osób obsługujący równocześnie do 128 graczy. Obszerne misje treningowe natomiast pomogą wprowadzić początkujących w tajniki pilotażu.

Jak już wspominaliśmy gra ukaże się 25 marca 2011 roku na platformie PC. Ubisoft przewiduje edycję standardową i kolekcjonerską, której zawartość możecie już teraz sprawdzić w naszym sklepie.