Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2011, 11:25

Square Enix zapowiada oficjalnie Final Fantasy XIII-2

Tokijska impreza firmy Square Enix, zapowiadana jako miejsce ujawnienia kilku nowych produkcji japońskiego producenta i wydawcy, przedstawiła pierwsze szczegóły na temat Final Fantasy XIII-2 – kontynuacji wydanej na przełomie 2009 i 2010 roku „trzynastki”, o której zachodnie media spekulowały od kilku ostatnich dni.

Tokijska impreza firmy Square Enix, zapowiadana jako miejsce ujawnienia kilku nowych produkcji japońskiego producenta i wydawcy, przyniosła nam pierwsze szczegóły na temat Final Fantasy XIII-2 – kontynuacji wydanej na przełomie 2009 i 2010 roku „trzynastki”, o której zachodnie media spekulowały od kilku ostatnich dni.

Square Enix zapowiada oficjalnie Final Fantasy XIII-2 - ilustracja #1

Z ujawnionych dotąd informacji wynika, że Final Fantasy XIII-2 będzie bezpośrednią kontynuacją oryginału. Do japońskiej premiery sequela dojdzie w 2011 roku (jednocześnie na PlayStation 3 i Xboksie 360). Rola jednej z głównych postaci po raz kolejny przypadnie Lightning. Dołączy do niej nowy bohater, zaprezentowany w trakcie pokazu krótkiego trasera, oficjalnie zapowiadającego grę.

Głównymi producentami Final Fantasy XIII-2 pozostaną Motomu Toriyama oraz Yoshinori Kitase. Powinniśmy spodziewać się zatem gry utrzymanej w dokładnie takim stylu, co FFXIII. Z pewnością ucieszy to fanów „trzynastki”, których jest niemało także wśród naszych rodaków.

Final Fantasy XIII debiutowało na europejskim rynku w marcu 2010 roku. Produkcja spotkała się ze zróżnicowanym odbiorem, aczkolwiek do końca premierowego miesiąca znalazła na całym świecie aż 5,5 miliona nabywców. Nie dziwi więc fakt, że twórcy zdecydowali się na stworzenie drugiej części przygód Lightning i spółki.

Przypominamy, że pierwsza odsłoną cyklu Final Fantasy, która doczekała się kontynuacji, była odsłona Final Fantasy X. Po dwóch latach od premiery przygód Tidus na rynek trafiła bowiem pozycja o tytule Final Fantasy X-2. Opowiadała ona dalsze losy świata Spira, pozwalając nam przejąć kontrolę nad Yuną oraz jej przyjaciółkami.