Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2013, 10:56

autor: Draug

Twórcy serii Myst wystartują z nowym projektem na Kickstarterze

Rand Miller, współtwórca kultowych przygodówek z serii Myst, ujawnił, że studio Cyan Worlds zamierza rozpocząć zbiórkę na nowy projekt za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Niestety, na tę chwilę nie wiemy nic więcej o tej grze, nie znamy też terminu jej pojawienia się na crowdfundingowej platformie.

Minęło osiem lat od czasu wydania ostatniej przygodówki z kultowej serii Myst, toteż niejeden gracz doszedł zapewne do konkluzji, że już nie ma co liczyć na triumfalny powrót studia Cyan (odpowiedzialnego za stworzenie wspomnianego cyklu). Na szczęście wszystko wskazuje na to, że deweloper ten jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w temacie gier przygodowych. Podczas wystąpienia na konferencji IndieCade, przygotowanego z okazji 20-lecia gry Myst, Rand Miller – współtwórca serii – oznajmił, że jego studio przygotowuje się do wystartowania ze zbiórką na nowy, duży projekt przy użyciu Kickstartera.

Kto nie tęskni za podobnymi krajobrazami, jakże charakterystycznymi dla serii Myst? - Twórcy serii Myst wystartują z nowym projektem na Kickstarterze - wiadomość - 2013-10-07
Kto nie tęskni za podobnymi krajobrazami, jakże charakterystycznymi dla serii Myst?

Niestety, nie mamy żadnych informacji na temat owej gry. Nie wiemy nawet, kiedy trafi ona na rzeczoną platformę i czy faktycznie będzie to przygodówka (choć nie wydaje się prawdopodobne, by studio, które ma w dorobku właściwie tylko produkcje należące do tego gatunku, miało powrócić z dziełem zupełnie innego rodzaju). Jedyną wskazówką na temat tej pozycji jest tajemniczy obrazek, który możecie zobaczyć poniżej, jakkolwiek trudno cokolwiek z niego wyczytać. Spekuluje się, że zawiera on jakiegoś rodzaju zakodowane informacje – więcej na ten temat przeczytacie na forum dyskusyjnym dewelopera.

Można też gdybać, że nowa gra od Cyan otrzyma wsparcie dla urządzenia Oculus Rift, biorąc pod uwagę wzmiankę o eksperymentach z jego udziałem, przeprowadzonych przez studio. Wypowiedzi Randa Millera na ten temat były pełne entuzjazmu – eksploracja świata z użyciem okularów VR była dla twórcy zupełnie nowym poziomem doznań.

Zakodowana wskazówka na temat nowego projektu studia Cyan. - Twórcy serii Myst wystartują z nowym projektem na Kickstarterze - wiadomość - 2013-10-07
Zakodowana wskazówka na temat nowego projektu studia Cyan.

Rzeczone wystąpienie na konferencji IndieCade stało się również okazją do tego, by podsumować historię studia na przestrzeni ostatnich lat. Jak wiemy, wkrótce po wydaniu Myst V: End of Ages i klapie ambitnego projektu, jakim był Myst Online (tudzież Uru Live), zespół Cyan znalazł się na krawędzi bankructwa, stając przed koniecznością zwolnienia znacznej części pracowników. Na szczęście studiu udało się przetrwać dzięki przenoszeniu swoich klasycznych tytułów na urządzenia mobilne i konsole przenośne. Co prawda, realizowanie takich projektów nie pozwoliło deweloperowi w pełni podnieść się z klęczek, lecz przynajmniej zapewniło mu ciągłość istnienia i, jak się właśnie okazało, możliwość zajęcia się na powrót bardziej ambitnymi projektami. Tym samym Cyan Worlds dołącza do grona producentów, dla których crowdfunding staje się świetną sposobnością do wskrzeszenia kultowej marki.

gry