Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2013, 11:33

GTA V już teraz sprzedało się lepiej niż GTA IV w ciągu ponad pięciu lat. Top 10 UK (29 września - 5 października)

Grand Theft Auto V bije kolejne rekordy. I to pomimo faktu, że już drugi tydzień nie przewodzi liście dziesięciu największych bestsellerów brytyjskiego rynku detalicznego.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 29 września a 5 października.

W drugim tygodniu po premierze FIFA 14 zaliczyła spadek zainteresowania o 68%. Także Grand Theft Auto V zalicza 34 % spadek. To jednak nic, bowiem Rockstarowi zaledwie po trzech tygodniach od premiery gry udało się sprzedać więcej jej egzemplarzy niż wszystkich dotychczas rozdystrybuowanych kopii Grand Theft Auto IV. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik, dzięki któremu przygody trójki gangsterów są dwunastym najchętniej kupowanym na Wyspach tytułem wszech czasów. Zegar dopiero zaczął tykać, więc z pewności wynik ten zostanie jeszcze znacznie popawiony. Pod względem przychodu GTA V plasuje się na razie na miejscu piątym. Pierwsze cztery miejsca są okupowane przez produkcje z serii Call of Duty.

W pierwszej dziesiątce znalazły się aż cztery nowe tytuły. Na miejsce trzecie trafiło F1 2013, oczko niżej zadebiutowały odnowione przygody Linka w The Legend of Zelda: The Wind Waker na konsolę Wii U. Na pozycji siódmej witamy NBA 2K14, a na dziewiątej Just Dance 2014.

1.

FIFA 14

2.

Grand Theft Auto V

3.

F1 2013

4.

The Legend of Zelda: The Wind Waker

5.

Minecraft: Xbox 360 Edition

6.

Disney Infinity

7.

NBA 2K14

8.

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

9.

Just Dance 2014

10.

Pro Evolution Soccer 2014