Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2013, 12:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

GTA V - w pracach nad grą brało udział ponad 1000 osób

Prezes studia Rockstar North zdradził w jednym z wywiadów, że w pracach nad grą Grand Theft Auto V brało udział ponad 1000 osób. Choć Rockstar North jest głównym deweloperem, to w procesie produkcji uczestniczyło też kilka innych zespołów firmy Rockstar North.

Leslie Benzies (prezes studia Rockstar North) powiedział w wywiadzie dla serwisu Develop, że w pracach nad grą Grand Theft Auto V brało udziało ponad 1000 osób. Przy okazji tytuł doczekał się kolejnego patcha poprawiającego działanie trybu GTA Online.

Mimo, że studio Rockstar North jest wymieniane jako główny deweloper Grand Theft Auto V to w rzeczywistości w pracach brało udział wiele różnych zespołów. Leslie Benzies twierdzi, że w przypadku tak dużego projektu jest to niezbędne, bo tylko wtedy jest szansa na dostateczne zadbanie o wszystkie elementy danego tytułu.

Zaprojektowanie ogromnego świata gry GTA V wymagało pracy ponad 1000 osób - GTA V - w pracach nad grą brało udział ponad 1000 osób - wiadomość - 2013-10-06
Zaprojektowanie ogromnego świata gry GTA V wymagało pracy ponad 1000 osób

Rozmówca powiedział, że dzisiaj za stworzenie rozbudowanych produkcji takich jak kolejne części serii Grand Theft Auto lub Red Dead musi odpowiadać co najmniej 1000 pracowników. Dziennikarze serwisu Develop zapytali go więc, czy tyle osób pracowało nad Grand Theft Auto V, na co odpowiedział: „Prawdopodobnie więcej. Dużo więcej”. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że studio Rockstar North liczy sobie 365 pracowników, to tak naprawdę większość siły roboczej pochodzi z innych zespołów deweloperskich firmy Rockstar Games.

Tymczasem twórcy cały czas pracują nad naprawieniem sytuacji z obciążonymi serwerami odpowiadającymi za działanie GTA Online, czyl trybu multiplayer w grze Grand Theft Auto V. Udostępniony został kolejny patch, który naprawia kilka wykrytych problemów na PlayStation 3 i Xboksie 360. Z pierwszych opinii graczy wynika, że GTA Online rzeczywiście działa teraz nieco lepiej, choć sieciowym rozgrywkom nadal daleko do idealnej stabilności.

Grand Theft Auto V to kolejna odsłona popularnej serii gangsterskich gier akcji z otwartym światem, która 17 września ukazała się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tytuł jest świetnie oceniany przez zachodnie serwisy branżowe i pobił wiele rekordów sprzedaży na kilku światowych rynkach, w tym także w Polsce.