Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Myst V: End of Ages (PC)
OkładkaMyst V: End of Ages (PC)

Myst V: Koniec Wieków PC

Myst V: End of Ages

Myst V: End of Ages jest kolejną odsłoną znakomitego cyklu gier przygodowych, zapoczątkowanego w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Przygodowe

Myst V: Koniec Wieków Premiera PC

20września2005

pudełko PL

21października2005

producent: Cyan Inc. wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Myst V: Koniec Wieków

Firmament

Obduction

Schizm: Prawdziwe wyzwanie

Myst V: End of Ages jest kolejną odsłoną znakomitego cyklu gier przygodowych, zapoczątkowanego w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Twórcy niniejszej pozycji z Randem Millerem na czele przygotowali ją w taki sposób, aby była ona przystępna nie tylko dla zagorzałych entuzjastów serii, ale również dla reszty elektroniczno-rozrywkowych konsumentów. Zagadki logiczne uczyniono zatem mniej skomplikowanymi, celem rozszerzenia potencjalnego kręgu odbiorców.

Fabuła startuje dokładnie w momencie zakończenia scenariusza URU: Ścieżka Muszli. Starożytna cywilizacja D’ni, której świetlaną przyszłość pokrzyżowała wielka katastrofa, podnosi się z kolan dzięki użytkownikowi. Warto zauważyć, iż zamiast scenek przerwynikowych z udziałem aktorów zastosowano sekwencje z przestrzennymi modelami postaci ludzkich, stworzonymi w oparciu o technologię motion capture.

Kluczową sprawę w omawianym produkcie stanowi możliwość wyboru metody eksplorowania wirtualnego świata. Developerzy zaoferowali typowy dla sagi Myst sposób przemieszczania się wyłącznie za pomocą klikania kursorem, ale istnieje także opcja poruszania się niczym w pozycjach z gatunku FPS – klawiatura odpowiada za kroczenie w przód i tył oraz na boki, natomiast mysz służy do rozglądania się we wszystkich kierunkach.

Jeszcze jednym ważnym elementem Myst V: End of Ages jest oprawa wizualna, ponieważ we wcześniejszych częściach cyklu reprezentowała ona zawsze wysoki poziom. Tym razem nie dostrzegamy wygenerowanych uprzednio obrazów otoczenia, bowiem widzimy bogatą w detale trójwymiarową grafikę, renderowaną w czasie rzeczywistym.

Ostatnia modyfikacja 25 czerwca 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD / 3 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 687 głosów czytelników.

Myst V: Koniec Wieków cena w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Myst V: Koniec Wieków

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Myst V: Koniec Wieków Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce4 lub lepsza)
  • 4.5 GB HDD