Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2017, 09:39

Kontynuacja gry Bully kolejnym projektem Rockstara?

Według informacji od administratora GTA Forums kolejną produkcją popularnego studia Rockstar ma być kontynuacja gry Bully z 2006 roku. Zespół ma się nią zająć po premierze planowanego na jesień Red Dead Redemption 2.

Po premierze Red Dead Redemption 2 studio Rockstar ma zamiar zająć się jedną ze swoich nieco zapomnianych już marek. Jak twierdzi główny administrator GTA Forum, Yan 2295, kolejnym projektem popularnego dewelopera będzie kontynuacja gry Bully. Tę informację można byłoby potraktować jak zwykłą plotkę, jednak użytkownik ten w przeszłości niejednokrotnie podawał prawidłowe informacje, związane np. z zawartością aktualizacji do GTA Online.

Rockstar po premierze Red Dead Redemption 2 może zamienić brutalny Dziki Zachód na szkolne korytarze. - Kontynuacja gry Bully kolejnym projektem Rockstara? - wiadomość - 2017-04-27
Rockstar po premierze Red Dead Redemption 2 może zamienić brutalny Dziki Zachód na szkolne korytarze.

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się takie pogłoski. Według wcześniejszych doniesień Rockstar mógł zająć się drugą częścią Bully po premierze gry Max Payne 3. Spekulacje te podgrzewał dodatkowo Dan Houser, współzałożyciel studia, który twierdził, że wielu członków zespołu chciałoby powrócić do tamtej serii. Z marki nie zrezygnował także wydawca, firma Take-Two Interactive, który cztery lata temu odnowił do niej prawa. Nic dziwnego, bo pierwsza odsłona cyklu, która w 2006 roku zadebiutowała na PlayStation 2, zebrała bardzo dobre oceny. Później gra trafiła także na Xboksa 360, Wii, PC, a nawet na urządzenia mobilne. Niestety, jakość samej produkcji przyćmiły kontrowersje: deweloperów oskarżano o zbytnią brutalność oraz gloryfikowanie znęcania się nad współuczniami.

Nawet jeśli podawane na GTA Forums informacje są prawdziwe, na drugą odsłonę Bully zapewne jeszcze długo poczekamy. Rockstar ma w zwyczaju odczekiwać parę lat pomiędzy swoimi kolejnymi produkcjami i ich kolejny projekt zapewne nie będzie wyjątkiem. Na razie studio skupia się na Red Dead Redemption 2, które ma ukazać się jesienią tego roku na Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Rockstar
  2. Recenzja gry Bully: Scholarship Edition