Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2017, 09:30

Premiera Warhammer 40,000: Dawn of War III

Dziś swoją premierę ma Warhammer 40,000: Dawn of War III, czyli długo wyczekiwana kontynuacja popularnej serii RTS-ów od studia Relic Entertainment. Tytuł przeznaczony jest wyłącznie na komputery osobiste.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez markę Good Loot oraz portal GRYOnline.pl, w którym do wygrania są gadżety tematycznie związane z Warhammer 40,000: Dawn of War III. Więcej informacji na jego temat możecie znaleźć tutaj.

Poprzednia pełnoprawna część Dawn of War – popularnego cyklu strategii czasu rzeczywistego stworzonego przez studio Relic Entertainment, przenoszącego nas do futurystycznego uniwersum Warhammera 40,000 – miała swoją premierę w 2009 roku. Przez ponad siedem lat fani serii musieli czekać na oficjalną zapowiedź kolejnej jej odsłony. W maju 2016 roku deweloperzy potwierdzili, że Dawn of War III znajduje się w produkcji. Dziś, niecały rok po tym wydarzeniu, na półkach sklepowych pojawi się pełna wersja tego tytułu, ekskluzywnego dla PC. W naszym kraju produkcja jest dostępna w polskiej wersji językowej przygotowanej przez firmę Cenega, obejmującej wyłącznie napisy. Warto zauważyć, że Warhammer 40,000: Dawn of War III nie został jeszcze odblokowany na platformie Steam. Nastąpi to około godziny 16:00 czasu polskiego. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Zwycięstwo albo śmierć. - Premiera Warhammer 40,000: Dawn of War III - wiadomość - 2017-04-27
Zwycięstwo albo śmierć.

Warhammer 40,000: Dawn of War III jest dość klasyczną strategią czasu rzeczywistego, w której budujemy bazy i nacieramy na wroga. Studio Relic Entertainment zdecydowało się jednak dodać kilka elementów urozmaicających ten schemat. Przede wszystkim widać to w trybie wieloosobowym, czerpiącym sporo między innymi z gier typu MOBA. Dzięki takiemu posunięciu rozgrywka zyskała na dynamizmie, choć nie wszystkim graczom spodobał się kierunek obrany przez twórców. Tytuł nie stanowi wielkiej rewolucji w serii, lecz można wyczuć, że posiada on swój własny, unikalny styl i charakter.

ZA IMPERATORA! - Premiera Warhammer 40,000: Dawn of War III - wiadomość - 2017-04-27
ZA IMPERATORA!

Obecnie w Warhammer 40,000: Dawn of War III gracze mogą pokierować trzema frakcjami – Kosmicznymi Marines, Orkami oraz starożytnymi Eldarami. Są one dostępne zarówno w trybie wieloosobowym, jak i w kampanii singleplayer (składającej się z 17 misji; całość można ukończyć w kilkanaście godzin). Z całą trójką mogliśmy się już wstępnie zapoznać, chociażby przy okazji otwartych beta-testów trybu multiplayer, zorganizowanych w dniach 21 - 24 maja. Wymagają one zastosowania odmiennych strategii, a mistrzowskie opanowanie każdej z nich powinno zająć trochę czasu.

Efektowne bitwy są solą Warhammera 40,000: Dawn of War III - Premiera Warhammer 40,000: Dawn of War III - wiadomość - 2017-04-27
Efektowne bitwy są solą Warhammera 40,000: Dawn of War III

Warhammer 40,000: Dawn of War III został dość ciepło przyjęty przez recenzentów. Obecnie w serwisie Metacritic średnia ocen wynosi 81/100. Dziennikarzom do gustu przypadła przede wszystkim rozgrywka, która zmusza graczy do bardziej strategicznego myślenia. Dzięki obecności w tytule potężnych jednostek elitarnych oraz umiejętności specjalnych, zwyczajne produkowanie i masowe rzucanie żołnierzy na wroga może zakończyć się katastrofą. Mieszane uczucia wywołała natomiast oprawa graficzna – atrakcyjna, choć niektóre efekty negatywnie wpłynęły na czytelność akcji oraz interfejsu. Nie wszystkim do gustu przypadła również kampania jednoosobowa – interesująca, choć sprawiająca wrażenie przedłużonego samouczka.

Dla zainteresowanych po raz kolejny pokazujemy oficjalne wymagania sprzętowe Warhammer 40,000: Dawn of War III. Posiadacze kart GeForce mogą ściągnąć sterowniki 381.89 WHQL, które według zapewnień Nvidii mają poprawić wydajność w najnowszej produkcji studia Relic Entertainment.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy 64-bitowy
 • Procesor: czterordzeniowy Intel i3 3 GHz lub lepszy
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 460/AMD Radeon 6950 lub lepsza (1 GB VRAM)
 • Inne: DirectX 11; czterordzeniowy fizyczny procesor Intel i5 lub lepszy zalecany do sieciowych potyczek 3 na 3; wymagane stałe połączenie z Internetem

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Procesor: czterordzeniowy Intel i5 3 GHz lub lepszy
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce 770/AMD Radeon 7970 lub lepsza (2 GB VRAM)
 • Inne: DirectX 11; wymagane stałe połączenie z Internetem

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej