Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2016, 16:00

Warhammer 40.000: Dawn of War III oficjalnie zapowiedziane [aktualizacja: pierwsze screeny]

Studio Relic Entertainment i firma SEGA oficjalnie zapowiedziały Warhammer 40.000: Dawn of War III, czyli trzecią odsłonę popularnego cyklu strategii czasu rzeczywistego. Gra ma połączyć najlepsze elementy poprzednich dwóch części, a do tego dorzucić sporo nowych elementów.

Aktualizacja: do sieci trafiły pierwsze trzy screeny, które dodaliśmy do wiadomości poniżej. Ponadto w serwisie Steam pojawiła się strona poświęcona grze z kilkoma dodatkowymi informacjami.

Wynika z nich, że Warhammer 40.000: Dawn of War III zaoferuje jedną kampanię, w ramach której co pewien czas będziemy zmieniali frakcję. Wydarzenia toczyć się będą na planecie Acheron, gdzie odkryta zostanie broń o niewyobrażalnej mocy.

Zgodnie z przewidywaniami gra pozwoli pokierować Kosmicznymi Marines, Eldarami oraz Orkami. Poza kampanią i potyczkami multiplayer PvP dostępny też będzie tryb kooperacyjny. Co ciekawe, armie graczy mają być wspólne dla wszystkich trybów, więc doświadczenie jednostek z samotnej zabawy będzie przenoszone do rozgrywek sieciowych i vice versa.

Potwierdziły się wczorajsze spekulacje. Firma SEGA oraz będące jej własnością studio Relic Entertainment zapowiedziały Warhammer 40.000: Dawn of War III, czyli długo oczekiwaną trzecią odsłonę wyśmienitego cyklu strategii czasu rzeczywistego. Na razie informacje na temat gry są dosyć skromne. Wiemy, że produkcja zmierza na pecety, ale nie znamy planowanej daty premiery. Wydawca wypuścił robiący spore wrażenie zwiastun CG pokazujący walkę pomiędzy siłami Orków, Kosmicznych Marines oraz Eldarów, więc zakładamy, że przynajmniej te trzy frakcje dostępne będą w grze.

Poprzednie dwie części prezentowały mocno odmienne podejścia do gatunku RTS, więc fani zastanawiali się, w którą stronę pójdą tym razem autorzy. Okazuje się, że twórcy chcą połączyć najlepsze elementy obu wcześniejszych części. Z Warhammer 40.000: Dawn of War zaczerpnięta zostanie duża skala potyczek, ale jednocześnie otrzymamy także, znane z Warhammer 40.000: Dawn of War II, bogate opcje modyfikowania i rozwijania jednostek oraz elitarnych bohaterów Wiadomo też, że pojawi się konstruowanie baz.

W udostępnionych informacjach znalazła się także wzmianka, że w potyczkach poza zwykłymi oddziałami i bohaterami wezmą również udział potężne maszyny kroczące. Dostępna będzie też opcja przeprowadzania ostrzałów za pomocą gigantycznych laserów orbitalnych. Współgrać z tym mają masywne mapy, których wiele elementów będziemy mogli zniszczyć.

Na tym kończą się udostępnione informacje, ale na kolejne mamy nie czekać długo. Spodziewamy się, że gra będzie intensywnie promowana podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca. Mamy jednak nadzieję, że dane nam będzie obejrzeć wcześniej jakieś zapisy rozgrywki.

Warto na koniec wspomnieć, że Warhammer 40.000: Dawn of War III, jest pierwszą grą, którą Relic Entertainment od podstaw opracowało jako część firmy SEGA. Wydawca kupił studio w 2013 roku, kiedy to Company of Heroes 2 było już na ukończeniu.

  1. Oficjalna strona gry