Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2016, 18:05

autor: Ender

Warhammer 40,000: Dawn of War III – oficjalna zapowiedź gry jutro?

Deweloperzy serii Dawn of War, czyli popularnych strategii osadzonych w uniwersum Warhammera 40,000, zapowiadają na jutro niespodziankę dla fanów cyklu, która pojawi się w serwisie YouTube. Niewykluczone, że może to być zapowiedź trzeciej odsłony cyklu.

Juto na fanów serii Dawn of War czekać będzie niespodzianka. Czy okaże się nią zapowiedź kolejnej odsłony cyklu? - Warhammer 40,000: Dawn of War III – oficjalna zapowiedź gry jutro? - wiadomość - 2016-05-02
Juto na fanów serii Dawn of War czekać będzie niespodzianka. Czy okaże się nią zapowiedź kolejnej odsłony cyklu?

Od premiery drugiej części serii Dawn of War minęło już ponad 7 lat, chociaż tytuł otrzymał szereg dodatków rozszerzających rozgrywkę, jego fani od dawna czekali na zapowiedź pełnoprawnej trzeciej części cyklu. Być może ich życzenie spełni się już jutro. Na oficjalnych kanałach społecznościowych serii pojawiły się tajemnicze komunikaty, zachęcające do odwiedzenia kanału marki w serwisie YouTube. Jutro o godzinie 16 polskiego czasu powinien bowiem pojawić się w nim klip-niespodzianka. Chociaż producenci nie zdradzają szczegółów, niewykluczone, że będzie nim pierwszy trailer Dawn of War III. Wskazują na to nie tylko ubiegłoroczne plotki, ale także data – 3 maja, korespondująca z numeracją gry. Oczywiście to tylko przypuszczenia i być może Relic Entertainement szykuje coś zupełnie niespodziewanego, takiego jak spin-off cyklu, który zaoferuje zupełnie nowy model rozgrywki.

Przypomnijmy, że marka Dawn of War narodziła się w 2004 roku. Od początku za jej rozwój odpowiadało studio Relic Entertainment, które wyspecjalizowało się w produkcji hitowych strategii, takich jak Homeworld czy Company of Heroes. Pierwsza odsłona serii okazała się sporym sukcesem, co zachęciło twórców do wypuszczenia aż trzech dużych dodatków. Dwa z nich, Winter Assault oraz Dark Crusade, stworzył Relic, za opracowanie trzeciego, zatytułowanego Soulstorm, odpowiadał zespół Iron Lore. W 2009 roku na półki sklepowe trafił Warhammer 40,000: Dawn of War II. Gra ograniczyła elementy strategiczne w postaci budowy baz i położyła nacisk na czyste taktyczne starcia oraz zabawę multiplayer. Produkcja doczekała się dwóch dużych rozszerzeń – Chaos Rising i Retribution. Do tej pory wszystkie odsłony cyklu wraz z rozszerzeniami sprzedały się w ponad 7 mln egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona serii Dawn of War
  2. Oficjalny kanał YouTube serii Dawn of War
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.