Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2015, 12:41

Warhammer 40,000: Dawn of War III zostanie zapowiedziane już wkrótce?

Niedawne działania firmy Sega i studia Relic sugerują, że trwają prace nad Warhammer 40,000: Dawn of War III, czyli kolejną odsłoną popularnego RTS-owego cyklu.

Czy wkrótce doczekamy się zapowiedzi Dawn of War III? - Dawn of War III zostanie zapowiedziane już wkrótce? - wiadomość - 2015-07-06
Czy wkrótce doczekamy się zapowiedzi Dawn of War III?

Od czasu wykupienia przez firmę Sega studia Relic jego pracownicy zajmowali się głównie rozwijaniem Company of Heroes 2. Całkiem możliwe jednak, że po cichu deweloperzy pracują również nad Warhammer 40,000: Dawn of War III, czyli trzecią odsłoną swojego popularnego cyklu. Źródłem tych spekulacji są dane związane z domeną www.dawnofwar3.com. Została ona zaklepana jeszcze w 2008 roku, ale w ostatnim tygodniu Sega zaktualizowała dwukrotnie tę rejestrację. Ponadto, jako osobę dokonującą tych zmian podano dział IT studia Relic. Sugeruje to, że właśnie ten kanadyjski deweloper zajmuje się produkcją Dawn of War III. Oczywiście, to nie jest żadnym zaskoczeniem. Nie po to wydawca za ponad 26 mln dolarów kupił ten zespół, aby teraz powierzyć opracowanie tak ważnego projektu komuś innemu.

O tym, jak prezentować się może Warhammer 40,000: Dawn of War III nie wiemy praktycznie nic. Cztery lata temu pojawiły się doniesienia, według których gracze otrzymaliby pełną swobodę tworzenia własnych armii, w stylu znanym ze stołowego pierwowzoru, ale nie mamy pojęcia czy te plany wciąż są aktualne.

Naturalnie, wszystko to są jedynie spekulacje, więc fani marki powinni powstrzymać się z otwieraniem szampanów do czasu oficjalnej zapowiedzi gry. Mamy jednak nadzieję, że te plotki znajdą pokrycie w rzeczywistości. Nadchodzące targi Gamescom byłyby wyśmienitą okazją do ujawnienia Warhammer 40,000: Dawn of War III.

Przypomnijmy, że marka narodziła się w 2004 roku, wraz z premierą pierwszego Dawn of War. Gra okazała się wielkim sukcesem i otrzymała trzy duże dodatki. Dwa z nich, Winter Assault oraz Dark Crusade, stworzyło samo studio Relic, podczas gdy za opracowanie ostatniego, czyli Soulstorm, odpowiadał zespół Iron Lore. W 2009 roku ukazała się kontynuacja zatytułowana Warhammer 40,000: Dawn of War II. Gra ograniczyła elementy strategiczne w postaci budowy baz i położyła nacisk na taktyczne starcia. Ta produkcja doczekała się dwóch dużych rozszerzeń - Chaos Rising i Retribution. W 2011 roku kooperacyjny tryb multiplayer Last Stand został przerobiony na samodzielną grę i stanowiła ona ostatnią jak do tej pory premierę z tej marki. Do tej pory wszystkie odsłony wraz z rozszerzeniami sprzedały się w ponad 7 mln egzemplarzy.

  1. Dawn of War – oficjalna strona serii