Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2017, 09:08

Warhammer 40,000: Dawn of War III - 40-minutowy zapis rozgrywki z trybu multiplayer

Studio Relic Entertainment zaprezentowało 40-minutowy zapis rozgrywki z gry Warhammer 40,000: Dawn of War III. Możemy na nim zobaczyć mecz multiplayer, w którym pojawiają się wszystkie trzy dostępne rasy.

Do premiery Warhammera 40,000: Dawn of War III - zapowiedzianej w ubiegłym roku kontynuacji popularnej serii RTS-ów od studia Relic Entertainment - pozostał już tylko tydzień. Zanim jednak gracze będą mogli cieszyć się pełną wersją tytułu, co nastąpi 27 kwietnia, tytuł zostanie udostępniony w ramach otwartych beta-testów. Rozpoczną się one jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego, a zakończą w przyszyły poniedziałek 24 kwietnia, również o 19:00. W ich ramach studio Relic Entertainment da możliwość m.in. zagrania na trzech mapach (z ośmiu dostępnych w pełnej wersji) w trybie multiplayer. Dla osób zainteresowanych tym, jak wygląda rozgrywka wieloosobowa w Dawn of War III, twórcy już teraz przygotowali 40-minutowy zapis rozgrywki z meczu 3v3. Możemy na nim zobaczyć w pełnej krasie wszystkie trzy frakcje, które będą dostępne w grze – Kosmicznych Marines, Orków oraz starożytnych Eldarów.

Zaprezentowany gameplay udowadnia, że mecze multiplayer w Dawn of War III są dość specyficzne. Twórcy starali się nie tylko połączyć styl pierwszej i drugiej części, lecz również wpletli w całość elementy znane z gier typu MOBA. Podczas rozgrywki wieloosobowej zadaniem walczących będzie zniszczenie generatorów umiejscowionych w bazie przeciwnika. Jednak zanim to zrobią, warto będzie unieszkodliwić wieżyczki oraz generatory tarcz stojące na drodze wojowników. Misję ma ułatwić między innymi odpowiednie wykorzystywanie doktryn (specjalnych umiejętności, dodających pozytywne efekty dla naszej armii), potężnych jednostek elitarnych (bohaterów, potrafiących przechylić szalę zwycięstwa podczas bitwy) oraz innych mechanik, np. ulepszonego systemu osłon oraz możliwości ukrycia swoich żołnierzy.

Gotowi do walki? - Warhammer 40,000: Dawn of War III - 40-minutowy zapis rozgrywki z trybu multiplayer - wiadomość - 2017-04-21
Gotowi do walki?

Nie da się ukryć, że całość wygląda dość intrygująco. Dzięki dodaniu elementów znanych z gier MOBA, rozgrywka w trybie wieloosobowym Dawn of War III zyskała na dynamizmie. Pytanie tylko, czy taki styl wyjdzie grze na dobre i przypadnie do gustu odbiorcom, którzy obecnie są podzieleni. Część chwali Relic za podjęte ryzyko w eksperymentowaniu z rozgrywką, inni są pełni obaw co do kierunku obranego przez deweloperów. Na szczęście jutro każdy będzie mógł się przekonać, jak multiplayer działa w praktyce.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w otwartych beta-testach Dawn of War III powinni zarejestrować się na tej stronie. Przed zapisaniem się warto jeszcze rzucić okiem na oficjalne wymagania sprzętowe tytułu, dostępne chociażby tutaj.