Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2017, 13:55

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 sierpnia 2017 r.)

Dla polskiej branży gier miniony tydzień upłynął pod znakiem targów gamescom. Podczas nich rodzimi deweloperzy zapowiedzieli turówkę Phantom Doctrine oraz kampanię do Gwinta i zaprezentowali sporo nowych zwiastunów nadchodzących projektów (np. My Memory of Us). Ponadto w międzyczasie do kiosków trafił nowy numer CD-Action.

Jedna z płatnych kampanii w Gwincie opowie historię Meve. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 sierpnia 2017 r.) - wiadomość - 2017-08-28
Jedna z płatnych kampanii w Gwincie opowie historię Meve.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Phantom Doctrine - szpiegowska turówka nowym projektem warszawskiego CreativeForge Games

Mające na koncie gry Hard West oraz Ancient Space warszawskie studio CreativeForge Games zapowiedziało grę Phantom Doctrine, czyli szpiegowską turówkę, w której pokierujemy prywatną organizacją wywiadowczą walczącą z globalnym spiskiem.

Produkcja zmierza na pecety oraz niesprecyzowane jeszcze konsole, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

Ruiner - polska cyberpunkowa strzelanka zadebiutuje 26 września

Podczas targów gamescom polskie studio Reikon Games ogłosiło, że strzelanka Ruiner zadebiutuje 26 września tego roku. W tym dniu produkcja trafi równocześnie na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Ponadto twórcy udostępnili nowy zwiastun gry.

Gry z czasopism

CD-Action

Do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 zł i dołączono do niego pełne wersje gier:

  1. Assassin's Creed Rogue.
  2. Chaos on Deponia.

Pozostałe wieści

Gwint dostanie kampanię solo z Meve

Studio CD Projekt RED ujawniło kampanię Wojna Krwi do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. Poznamy w niej historię Meve, czyli wojowniczej królowej Lyrii i Rivii, która zmuszona zostanie do obrony przed obcą inwazją.

Kampania ukaże się jeszcze w tym roku i będzie płatna. Więcej na jej temat możecie dowiedzieć się z naszej zapowiedzi:

  1. Widzieliśmy kampanię w grze Gwint – Wojna krwi, czyli Wiedźmin w 2D

Wydawnictwo Techland prezentuje odmienione God's Trigger

O God's Trigger, czyli grze akcji krakowskiego studia One More Level od dłuższego czasu było cicho. Podczas gamescomu okazało się, że twórcy nawiązali współpracę z wydawnictwem Techland i wprowadzili do swojego projektu duże zmiany.

Rozgrywka prezentuje się lepiej, a grafika została mocno podrasowana. Dodano także tryb kooperacyjny, a zamiast znanego z pierwszej wersji księdza w roli głównych bohaterów obsadzono zbuntowanego anioła i uciekinierkę z piekła.

God’s Trigger zmierza na pecety i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł ma zadebiutować na początku 2018 roku.

My Memory of Us – nowy zwiastun

Z kolei polskie studio Juggler Games z okazji targów wypuściło nowy zwiastun My Memory of Us. Zainteresowanym projektem polecamy zapoznanie się z nasza najnowszą zapowiedzią:

  1. Widzieliśmy polskie My Memory of Us – Valiant Hearts ma godnego następcę

Sniper: Ghost Warrior 3 – zwiastun dodatku Sabotage

Inny zwiastun, który mogliśmy obejrzeć podczas gamescomu, pochodził z dodatku Sabotage do strzelanki Sniper: Ghost Warrior 3.

DLC przeznaczone będzie dla pojedynczego gracza i opowie historię sprzed wydarzeń z podstawowej wersji gry. Rozszerzenie trafi do sprzedaży 6 września, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Sprzedaż pism komputerowych w maju 2017 roku. CD-Action na czele, papierowy CHIP żegna się z rynkiem

Źródło: Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 sierpnia 2017 r.) - wiadomość - 2017-08-28
Źródło: Wirtualnemedia.pl

Poznaliśmy wyniki sprzedaży magazynów branżowych za maj tego roku. Liderem tradycyjnie okazało się CD-Action, które rozeszło się w 62 634 egzemplarzach, czyli o 7,86% mniej niż w piątym miesiącu 2016 roku

Na ostatniej pozycji uplasował się Chip z wynikiem 8 379 egzemplarzy (spadek sprzedaży o 1.86%). Był to ostatni numer tego magazynu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 sierpnia 2017 r.) - wiadomość - 2017-08-28
Źródło: Wirtualnemedia.pl

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce (21-27 sierpnia 2017)
  2. Oficjalna premiera gry F1 2017
  3. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 26-27 sierpnia