Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2018, 09:25

autor: Serek

Nowe informacje o RPG Werewolf: The Apocalypse od Cyanide

Kolejne informacje na temat gry Werewolf: The Apocalypse - Earthblood. Za wydanie tego RPG akcji odpowiada firma Bigben Interactive, a nie, jak wcześniej planowano, Focus Home Interactive. Tytuł ukaże się w 2020 roku, poznaliśmy również głównego bohatera oraz zarys fabuły.

Człowiek człowiekowi wilkiem. - Nowe informacje o RPG Werewolf: The Apocalypse od Cyanide - wiadomość - 2018-11-24
Człowiek człowiekowi wilkiem.

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat przyszłości gry Werewolf: The Apocalypse - Earthblood. Produkcja zostanie wydana przez firmę Bigben Interactive, a nie, jak wcześniej zapowiadano, przez Focus Home Interactive. Wszystko przez wydarzenia z maja tego roku, kiedy nowy wydawca wykupił studio Cyanide, odpowiedzialne za grę. Przy okazji poznaliśmy przybliżoną datę premiery tytułu. Werewolf: The Apocalypse - Earthblood ma zadebiutować na PC oraz konsolach w 2020 roku.

Pierwszy raz o grze usłyszeliśmy w styczniu 2017 roku. Wtedy produkcja nie dostała jeszcze podtytułu Earthblood. Głównym bohaterem ma być Cahal - wilkołak znajdujący się na wygnaniu, który zostanie zmuszony do powrotu i pomocy swojemu klanowi. Żyjąc pośród ludzi, Garou (wbrew pozorom nie chodzi o słynnego piosenkarza, to inna nazwa wilkołaków) starają się utrzymywać równowagę w naturze i chronić Matkę Ziemię. Jak to zwykle bywa w świecie tych przemiłych futrzaków, głównym problemem bohatera będzie jego krwiożerczy szał. Cahal ma odegrać decydującą rolę w wojnie pomiędzy wilkołakami a korporacją Pentex, która swoimi działaniami zaburza równowagę w przyrodzie.

Papierowa wersja Werewolf: The Apocalypse rozwijana jest przez Onyx Path Publishing. - Nowe informacje o RPG Werewolf: The Apocalypse od Cyanide - wiadomość - 2018-11-24
Papierowa wersja Werewolf: The Apocalypse rozwijana jest przez Onyx Path Publishing.

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood stanowi adaptację Werewolf: The Apocalypse, czyli stołowego systemu RPG firmy White-Wolf, wydanego w Polsce jako Wilkołak: Apokalipsa. System wchodzi w skład uniwersum tzw. Świata Mroku. Warto przypomnieć, że prawa do cyfrowej adaptacji tego świata należą do Paradox Interactive, ale firma nie jest bezpośrednio zaangażowana w produkcję tytułu. Mimo wszystko udzielenie licencji może sugerować, że w przyszłości powinniśmy spodziewać się kolejnych gier ze Świata Mroku, wydawanych przez innych deweloperów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Oficjalna strona internetowa studia Cyanide
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach