Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2010, 12:00

autor: Jiker

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Broken Sword, Japonia) 6/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pecetowej edycji Broken Sword Director’s Cut, sprzedaży konsol w Japonii, koniec prac nad Enslaved: Odyssey to the West, a także o ewentualnej kontynuacji Red Dead Redemption. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pecetowej edycji Broken Sword Director’s Cut, sprzedaży konsol w Japonii, koniec prac nad Enslaved: Odyssey to the West, a także o ewentualnej kontynuacji Red Dead Redemption. Zapraszamy do lektury.

Broken Sword: Shadow of the Templars

Do sprzedaży na PC trafiła edycja reżyserska klasycznej przygodówki Broken Sword: Shadow of the Templars, autorstwa firmy Revolution Software. Produkcja, dostępna dotąd wyłącznie w wersjach na Wii i Nintendo DS, została rozbudowana o nowe sceny (wcielamy się w nich głównie w Nicole) oraz zagadki, uzupełniające historię przedstawioną w oryginale. Znajdziecie ją w ofercie serwisów dystrybucji cyfrowej, w cenie 9,99 euro (Steam, GamersGate).

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Broken Sword, Japonia) 6/09/10 - ilustracja #1

Japonia

Z informacji przekazanych przez firmę badawczą Media Create wynika, żedzięki premierze Monster Hunter Diary, PSP powróciło na pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży konsol w Japonii (w notowaniu z 30 września). Platforma koncernu Sony poprawiła poprzedni rezultat dwukrotnie, osiągając wynik 55,112 sprzedanych egzemplarzy. Na kolejnych miejscach uplasowały się konsole Nintendo DS (w sumie około 45 tysięcy egzemplarzy), PlayStation 3 (ok. 25 tysięcy egzemplarzy), Wii (ok. 16 tysięcy egzemplarzy) oraz Xbox 360 (2,7 tysiące egzemplarzy).

Red Dead... Revolution?

Brytyjski serwis MCV donosi, że Rockstar Games pracuje nad kontynuacją Red Dead Redemption. Z informacji przekazanych przez anonimowego pracownika studia wynika, że być może zostanie ona wydana pod tytułem Red Dead Revolution. Co ciekawe, określenie „rewolucja” przewijało się już wcześniej w kontekście Red Dead Redemption – na długo przed premierą produkcji gracze opisywali ją takim właśnie podtytułem, na co wpływ miał zapewne jeden z pierwszych zwiastunów noszący nazwę „Rewolucja”.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Blade Kitten

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Yakuza 4 - EU/US trailer

Medal of Honor - walka śmigłowcem

Drakensang: The River of Time – Z dziennika dewelopera #4 – wersja PL

Mafia II - Jimmy's Vendetta DLC

FIFA 11 - Arsenal vs Real Madrid

Bloody Good Time - teaser

Brink - Z dziennika dewelopera #4 - wersja PL

Gramy w H.A.W.X. 2 Gramy!

Przegląd tygodnia - najlepsze gry września video magazyn

gry