Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2012, 18:40

autor: Ender

Beneath a Steel Sky 2 - twórcy potwierdzają, gra trafi do produkcji

Beneath a Steel Sky 2, kontynuacja cyberpunkowej przygodówki z 1994 roku, ujrzy światło dzienne. Stanie się tak mimo wcześniejszych zapowiedzi dewelopera mówiących o tym, że warunkiem rozpoczęcia prac nad grą będzie zebranie ponad miliona dolarów na kickstarteowej zbiórce Broken Sword: The Serpent’s Curse.

Beneath a Steel Sky 2 - twórcy potwierdzają, gra trafi do produkcji - ilustracja #1
Beneath a Steel Sky 2 pojawi się dopiero pod koniec 2013 lub w 2014 roku

Rano pisaliśmy o zakończeniu zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter, mających pomóc brytyjskiemu studiu Revolution Software stworzyć piątą część serii Broken Sword. Zainteresowanie graczy tytułem okazało się wyjątkowo wysokie, a suma zebranych funduszy wyniosła prawie 800 tysięcy dolarów, nie przekraczając jednak progu miliona dolarów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, osiągnięcie tego pułapu miało pozwolić autorom rozpocząć również prace nad produkcją Beneath a Steel Sky 2, kontynuacji kultowej cyberpunkowej przygodówki z 1994 roku.

Jak się okazuje, mimo niezrealizowanego wstępnego celu twórcy wcielą projekt w życie. Przekonał ich do tego entuzjazm graczy oraz zaangażowanie fanów oryginału. O fakcie tym poinformował Tony Warriner, jeden z założycieli Revolution, na łamach serwisu develop. Jak powiedział:

Jesteśmy zadowoleni ze stopnia zainteresowania kontynuacją Beneath a Steel Sky. W tej chwili dyskutujemy na temat pomysłów związanych z projektem, na którym skupimy się w pełni po premierze Broken Sword: The Serpent’s Curse.

Gra ma być tworzona od początku z myślą o systemach iOS, Android, Windows, Linux oraz OSX. Nie wykluczone są jednak także jej wersje konsolowe. Na razie deweloper nie wyjawił czy i kiedy pokusi się o otwarcie kolejnej zbiórki na Kickstarterze, mogącej pomóc mu w dokończeniu produkcji, która ukaże się najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

Beneath a Steel Sky to gra przygodowa w konwencji point-and-click, stworzona w 1994 roku. Wyróżniała się ponad 100 komiksowymi lokacjami narysowanymi przez Dave’a Gibbonsa, mroczną atmosferą postapokaliptycznego świata, wieloma interesującymi postaciami oraz intrygującą i dobrze skonstruowaną fabułą. Beneath a Steel Sky jako jeden z pierwszych tytułów w historii posiadał dialogi nagrane na płycie CD. Obecnie gra jest dostępna za darmo w serwisie GOG.com.

  1. Oficjalna strona Revolution Software