Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Dracula 3: The Path of the Dragon (PC)
OkładkaDracula 3: The Path of the Dragon (PC)

Dracula 3: The Path of the Dragon

Utrzymana w klimacie horroru gra przygodowa typu point and click, będąca luźną kontynuacją cyklu, zapoczątkowanego przez studio Wanadoo na początku XXI wieku.

Przygodowe | point-and-click | książki | wampiry

Dracula 3: The Path of the Dragon Premiera

10kwi2008

PC

20paź2012

iOS

Gry podobne do Dracula 3: The Path of the Dragon

Syberia

Post Mortem

Faust: Gra duszy

Dracula 3: The Path of the Dragon jest utrzymaną w klimacie horroru grą przygodową typu point-and-click, będącą luźną kontynuacją cyklu zapoczątkowanego na początku XXI wieku przez francuskie studio Wanadoo Edition. Tytuł ukazał się pierwotnie na popularnych pecetach, lecz został przeniesiony także na komputery Mac oraz urządzenia mobilne z systemem iOS na pokładzie.

Nowa odsłona serii stworzona przez Kheops Studio – choć opatrzona została numerkiem trzy, pod względem fabuły nie łączy się z grami Dracula: The Resurrection oraz Dracula 2: The Last Sanctuary. Jej akcja toczy się pomiędzy dwoma wojnami światowymi na terytorium Transylwanii i choć głównym antagonistą pozostaje nadal wykreowany przez Brama Stokera legendarny król wampirów, kompletnej zmianie ulega tu zarówno główny bohater, jak i okoliczności w jakich przyjdzie mu stawić czoło nieśmiertelnemu hrabiemu.

W Dracula 3: The Path of the Dragon porzucamy fatałaszki Jonathana Harpera i zakładamy biskupi ornat. Tym razem bowiem przyjdzie nam podziwiać świat gry z perspektywy osoby duchownej – monsignore Arno Morianiego. Biskup Moriani jest wyspecjalizowanym „advocatus diaboli”, czyli adwokatem diabła. Jego zadaniem jest podważanie domniemanej świętości osób, wobec których kościół katolicki wszczął postępowanie kanonizacyjne. Tym razem obiektem jego zainteresowania jest mająca zostać przyszłą świętą mieszkanka Transylwanii, której ciało pokryte jest licznymi ukłuciami przypominającymi stygmaty. Dla miejscowej ludności znaki te nie są jednak znakami pochodzenia boskiego, ale pozostałościami po rzekomych ugryzieniach wampira. Wobec tych doniesień, biskupowi nie pozostaje nic innego, jak osobiste przyjrzenie się całej sprawie i odkrycie prawdy o tym, czy wampiry są jedynie wymysłem wybujałej wyobraźni tubylców, czy też realnie istniejącym zagrożeniem.

Pod względem mechaniki gra skonstruowana została podobnie jak poprzednie odsłony cyklu i nie wyróżnia się znacząco z kanonu przygodówek point-and-click, w których zadaniem gracza jest eksploracja, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi i rozwiązywanie kolejnych zagadek. W związku z upływem lat, Dracula 3 pod względem oprawy prezentuje się jednak zdecydowanie lepiej niż poprzednie odsłony cyklu. Zabawie towarzyszy zaś równie klimatyczna, symfoniczna ścieżka dźwiękowa, która doskonale podkreśla klimat rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Dracula 3: The Path of the Dragon cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dracula 3: The Path of the Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dracula 3: The Path of the Dragon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 98/2000/XP
PC
iOS