Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 listopada 2012, 11:00

autor: Aver

400 tys. konsol Wii U sprzedanych w pierwszym tygodniu obecności na rynku amerykańskim

Szef amerykańskiego oddziału koncernu Nintendo poinformował, że w dniach 18-25 listopada sprzedano 400 tysięcu egzemplarzy konsoli Wii U w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, w tym samym czasie – dzięki obniżkom w ramach Czarnego Piątku – Amerykanie nabyli również 300 tys. konsol Wii.

W tym sklepie Wii U nie zabrakło - 400 tys. konsol Wii U sprzedanych w pierwszym tygodniu obecności na rynku amerykańskim - wiadomość - 2012-11-27
W tym sklepie Wii U nie zabrakło
Nintendo Wii U
  • Konsola zadebiutowała w USA 18 listopada 2012 roku;
  • Od razu poddano ją dogłębnej analizie, wytykając rzekome wady i niedociągnięcia;
  • Premierę w Europie zaplanowano na 30 listopada 2012 roku;
  • Koncern Nintendo chce docelowo sprzedać 5,5 miliona egzemplarzy konsoli.

Jeśli wierzyć doniesieniom serwisu CNET, koncern Nintendo sprzedał 400 tys. egzemplarzy Wii U w pierwszym tygodniu obecności konsoli na rynku amerykańskim. O wynikach sprzedaży poinformował Reggie Fils-Aime, szef oddziału japońskiego giganta za Atlantykiem.

Łącznie w tygodniu od 18 do 25 listopada sprzedaż urządzeń z logiem Nintendo w USA wyniosła ponad 1,2 miliona jednostek. Jedną czwartą z nich stanowiły konsole Wii U, które podobno sprzedają się tak dobrze, że jej producent nie nadąża z dostarczaniem ich do sklepów:

[Pierwsza seria] Wii U została praktycznie wykupiona – robimy wszystko, co w naszych siłach, aby dostarczyć nowy zapas urządzeń. Sprzedawcy także dokładają sił, aby ich półki były pełne. Jednak gdy tylko konsole się na nich pojawiają, od razu z nich znikają.

Co ciekawe, dzięki wyprzedażom z okazji Czarnego Piątku, czyli okresowi promocji po Święcie Dziękczynienia, po piętach Wii U deptała jej sześcioletnia poprzedniczka – konsola Wii – z 300 tys. sprzedanych egzemplarzy. Pozostałe 525 tys. rozdzieliły między siebie platformy przenośne DS (275 tys.) oraz 3DS (250 tys.). Łącznie w ciągu 21 miesięcy obecności na rynku w USA sprzedano 6 milionów sztuk tej ostatniej konsoli – w marcu mówiono o 4,5 miliona.

Reggie Fils-Aime podczas prezentacji konsoli Wii U
Reggie Fils-Aime podczas prezentacji konsoli Wii U

Fils-Aime obiecał, że nie powtórzy się sytuacja z 2006 roku, kiedy to po premierze Wii Nintendo borykało się ze sporymi problemami z dostawą wystarczającej liczby urządzeń. Stwierdził, że był to „wyjątkowy przypadek”, a w międzyczasie Nintendo „wyciągnęło z niego lekcję na przyszłość”. Oby miał rację, zważywszy na fakt, że już za trzy dni konsola Wii U zadebiutuje w Europie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.