Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Dracula 4: The Shadow of the Dragon (PC)

Dracula 4: The Shadow of the Dragon

Czwarta odsłona utrzymanej w klimacie horroru serii przygodówek point-and-click, której głównym antagonistą jest legendarny król wampirów Dracula. Fabuła przenosi nas ponownie w rejony Transylwanii, gdzie młoda konserwatorka dzieł sztuki trafia w poszukiwaniu bezcennego obrazu.

Przygodowe | FPP | point-and-click | horror | wampiry

Okładka Dracula 4: The Shadow of the Dragon (PC)

data premiery gry:

19cze2013

PC

5gru2013

iOS

14mar2014

AND

Dracula: The Shadow of the Dragon to kolejna odsłona cyklu przygodówek point-and-click firmy Microids, którego głównym antagonistą jest najsłynniejszy wampir wszech czasów. Tytuł został opracowany przez nieznane wcześniej Koalabs Studio i ukazał się na komputerach PC/Mac oraz popularnych urządzeniach mobilnych.

W grze wcielamy się w konserwatorkę dzieł sztuki, 28-letnią Ellen Cross, która jest kobietą pragmatyczną, cechującą się wyjątkową pomysłowością i spontanicznością, a dodatkowo od dziecka walczy z bardzo rzadką i śmiertelną chorobą krwi. Fabuła przedstawia wydarzenia rozgrywające się kilka miesięcy po zatonięciu okrętu, na którego pokładzie znajdowały się cenne dla Muzeum Sztuki dobra. Jeden z zaginionych obrazów o dużej wartości zostaje odnaleziony na Węgrzech. Pracodawcy wysyłają Ellen do Budapesztu w celu potwierdzenia autentyczności tych pogłosek. Bohaterka nie zdaje sobie jednak sprawy, że ta pozornie niewinna misja przerodzi się w podróż po południowo-wschodniej Europie śladami samego Księcia Ciemności – Włada Tepesa Drakuli. Głównym motywem opowieści jest więc ponownie legenda o niesławnym hospodarze wołoskim.

Gra pozostaje wierna tradycjom poprzednich odsłon, a jej akcja ukazana została z perspektywy pierwszej osoby (widok z oczu bohatera). Jest to więc klasyczna przygodówka w stylu point’n’click, w której zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów z zamieszkującymi je postaciami, badaniu i zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu wymagających sporej kreatywności w zagadek logicznych. Głównym celem gracza jest odkrycie mrocznej tajemnicy, związanej z tytułowym księciem Draculą.

Pod względem oprawy kolejna część Draculi prezentuje się podobnie do jej poprzedniej odsłony z 2008 roku. Grafika jest prerenderowana, co uniemożliwia pełną swobodę ruchu, ale jednocześnie zapewnia wysoki poziom detali nawet na sprzęcie o niskiej wydajności. Warstwa wizualna prezentuje się dość realistycznie, a twórcy starali się uchwycić przede wszystkim mroczny klimat kolejno odwiedzanych lokacji. W stopniowym budowaniu napięcia, charakterystycznego dla gatunku horrorów, pomaga nam jak zawsze klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Dracula 4: The Shadow of the Dragon

Klasyfikacja PEGI Dracula 4: The Shadow of the Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.
Anuman zapowiada Syberię III autorstwa Benoita Sokala i kontynuację cyklu Dracula
Anuman zapowiada Syberię III autorstwa Benoita Sokala i kontynuację cyklu Dracula

wiadomość27 listopada 2012

Trzy lata temu firma Anuman wykupiła aktywa znanego wszystkim fanom przygodówek Microids. Dopiero teraz jednak ujawniono, co dokładnie wydawca zamierza zrobić z tym nabytkiem. Zapowiedziano grę Syberia III, nad którą pracuje ojciec dwóch poprzednich odsłon – Benoit Sokal. Kontynuacji doczeka się również cykl Dracula.

PC
iOS
AND